Вінничанам розповіли про доволі дивні подробиці формування «антирейдерського» штабу при облдержадміністрації.
Нещодавно майже всі місцеві ЗМІ повідомили про створення у Вінницькій області «Антирейдерького штабу». Він має захищати права власників землі та контролювати за дотриманням законності у сфері агропромислових відносин. Відомо, що земля в Україні розпайована і належить селянам – колишнім колгоспникам. А переважна більшість агропідприємств – від фермерів, до агрохолдингів, її орендує. Саме антирейдерська установа і має допомагати селянам впливати на недобросовісних орендарів. Такі благі наміри – серед цілей комітету.
Треба сказати, що комітет ще не проявив себе активно. Проведено кілька засідань, суто організаційного характеру. І не відомо ще, як «антирейдери» впливатимуть на процесі стосунків між суб’єктами в АПК Вінницької області. «Дзвінків на «гарячу лінію» антерейдерів не зафіксовано», – визнає керівництво штабу.
Поки триває організаційна робота, у Вінниці у соціальній мережі Фейсбук, у одній із найбільш масових спільнот – «Громада Вінниччини» – розповіли цікаві подробиці формування цього комітету, його складу.
У публікації також «розсекретили» фейсбуківське псевдо одного із членів комітету, радника першого заступника голови ОДА Андрія Гижка, представника кількох громадських організацій, що мають відношення до правоохоронців, Нижника-Оскольського Станіслава Владиславовича. Його псевдо у Фейсбуці – Стеве Оско. Має Станіслав і легальну сторінку з повним ФІО.
У публікації, яка починається так: «П – профанація», йдеться про подробиці діяльності дивного активіста, який має цілком легальну посаду в Вінницькій ОДА. Є там і детальний аналіз діяльності цього члена антирейдерського комітету.
«П – профанація. Склад обласного антирейдерського штабу розширили, долучивши Державну фіскальну службу та активістів громадських організації, – урочисто пише сайт обласної Ради. Прізвищ активістів офіційне джерело «чомусь» не згадує (http://www.vinrada.gov.ua/sklad-antirejderskogo-shtabu-rozs…).Відкриваємо сайт обласної адміністрації, адже зміни до складу таких структур повинні підтверджуватись розпорядженнями, або змінами до них головою ОДА і шукаємо нововведених і згаданих у множині «активістів». І знаходимо аж одного (!). Та ще й якого цікавого… Активіста.РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 598 від 23 серпня 2017 рокуУвести до складу обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель або збіжжя, утвореного розпорядженням голови облдержадміністрації від 14 серпня 2017 року № 579: Нижник-Оскольського Станіслава Владиславовича – представника громадської організації «Вінницька правозахисна організація», позаштатного радника першого заступника голови облдержадміністрації з питань взаємодії з громадськістю. (http://vin.gov.ua/…/5192-rozporyadzhennya-598-vid-23-serpni…)Як тільки ми почали цікавитись цим «активістом» і абсолютно випадково за сумісництвом позаштатним радником першого заступника голови ОДА, то отримало настільки цікаву інформацію про нього, що всі деталі заслуговують на детальні і окремі публікації на сторінках нашої спільноти, які ми незабаром представимо нашим друзям. Але повернемось до профанації. Отже, «громадськість» репрезентує в антирейдерському штабі позаштатний радник керівника ОДА, який ще й є представником громадської організації «Вінницької правозахисної організації», а ще представник коаліції ГО «Ніка» (http://www.vinnitsa.info/…/u-vinnitsi-pyanyuchiy-vodiy-plyu…) і просто правозахисником (https://vn.20minut.ua/…/hutoryanski-proti-dkshnikiv-u-vinni…)Але найголовніше: лише в даному випадку, новоспечений активіст-антирейдер Нижник-Оскольський (у мережі «Фейсбук» Стіве Оско) уже мав нагоду вже неодноразово себе проявити в боротьбі за права землевласників… будучи постійно присутнім на всіх засіданнях «Обласної комісії з питань надання земельних ділянок державної власності у власність або користування фізичним та юридичним особам», на якій цю саму землю і надають у власність та оренду 🙂 (http://vin.gov.ua/…/5091-na-vinnychchyni-vidbulos-cherhove-…)Цікаво, у якій якості він там системно присутній? Як громадський активіст, чи як радник, чи як хто?Ще один відомий «антирейдер» Вінниччини опинився в самому низу списку розпорядження голови ОДА: Солоненко Ігор Володимирович – начальник управління інформаційних технологій апарату облдержадміністрації. Той що впарив владі безкоштовний сайт за 110 тисяч (https://vn.20minut.ua/…/yak-vpariti-vladi-bezkoshtovniy-say…)Цікаво, вони там просто випадково заблукали, чи вважають громаду за клоунів?Фото №1 "Антирейдер" бореться з рейдерами. Фото №2 Засідання земельної комісії де роздають землю.
Тим часом, на Вінниччині відбувається чимало конфліктів у сфері земельних відносин суб'єктів у АПК. Від останнього зіткнення селян у Ямпільському районі з агрофірмою екс-губернатора, екс-нардепа, регіонала, а тепер – президента ВНАУ Григорія Калетніка, до численних фактів більш дрібних порушень: невиплати пайових грошей власникам, виплата «паїв» натурою, за завищеними від ринкових цінами тощо.
А чому так? Все просто, за чинним законодавством, антирейдерський штаб носить дорадчі функції і має лиш координувати у межах своїх повноважень, роботу правоохоронців і громадськості у цій сфері. А повноважень цих у штабу майже немає. Тож, є ризик, що вся «антирейдерська» робота зведеться до чергових зустрічей чиновників і оприлюднення зручної статистики…
Тож, на сторінці спільноти «Громада Вінниччини» публікація з’явилася з вірної літери «П»?
Але, на нашу думку, не так страшні зазначені моменти в даному повідомленні про введення одного штатного активіста, яке подають на офіційному сайті обласної Ради в множині: залучення громадськості і навіть не той факт, що одні й ті самі «активісти» землю надають і самі себе контролюють. Важливо інше. І саме це може шокувати наших читачів.
Отже, що стало відомо нам про непримітного радника Андрія Гижка:
У стінах Вінницької обласної державної адміністрації Станіслав Нижник-Оскольський з'явився після захоплення будівлі майданівцями під час правління Януковича. В той час майбутній радник ходив в членах «Правого сектору». Через деякий час через конфлікт вийшов з цієї організації, але зміг просочитись в позаштатні радники пост-революційного губернатора Анатолія Олійника.
Згодом Анатолій Олійник передав Нижника-Оскольського в спадок своєму заступнику Андрію Гижку. Подейкують, що причиною стали небезпідставні підозри, про те, що радник губернатора Стеве Оско збирає компромат на чинне керівництво області – губернатора, замів, директорів департаментів. Для чого йому така інформація могла знадобитись, залишається тільки здогадуватись.
Пошукова система Google видає наступну інформацію про загадкового радника-активіста:
В 2014 році, вже в доволі зрілому віці різко поступив до Вінницького Національного Аграрного Університету.
На нього зареєстрована фірма з утилізації різного роду матеріалів та відходів;
Та інші комерційні структури;
Крутився навколо Пенітенціарної Служби;
Як було вказано раніше і підтверджує це посилання за останніх два роки зосередився на грантових проектах по лінії контролю за правоохоронними органами. На фото радник Андрія Гижка і представники фонду "Відродження". Стеве Оско бере участь в зустрічі з керівництвом області, як керівник проекту реформування поліції що фінансує фонд Сороса.
Тут є цікаві обставини. В приватних розмовах з колишніми соратниками, Станіслав Нижник-Оскольський розповідав, що має високопосадового родича в центральних структурах МВС у званні полковника, чи зараз вже генерала. Тобто аналогічна схема з антирейдерським штабом ОДА – сам даю, сам себе і контролюю.
Також відомо, що Стеве Оско до 2011 року на протязі 10 років працював в статусі нелегала в країнах Східної Європи: Угорщині, Болгарії, Польщі та Сербії.
І вишенька на торті – відбував покарання в Болгарії за вчинення злочину! Упс.
Звісно ми не являємся поціновувачами конспірології і теорії заколотів та шпигунських пристрастей. Але. Які асоціації вам навіює людина яка:
– в буквальному сенсі «нізвідки» з'являється в стінах режимного об'єкту облдержадміністрації на тлі революційних подій;
– за допомогою статусу члена радикальної організації здобуває статус радника губернатора, після чого одразу виходить з організації;
– з регулярністю, якій позаздрять багато чиновників і депутатів, постійно відвідує:
оперативні наради при голові ОДА
засідання постійних комісії облради
сесії обласної ради.
– згодом входить сам в декілька комісій – земельних;
– приділяє найбільшу увагу до діяльності правоохоронних органів;
– збирає інформацію про керівництво області;
– знаходить будь-які можливості для відвідування та постійного перебування в стінах керівного органу президентської області;
– в статусі радника першого заступника голови ОДА має постійний доступ до різного рівня інформації та особистого спілкування з керівником партії «БПП-Солідарність» та обласного топ-чиновника, який має доступ до державної таємниці і в разі відсутності губернатора очолює Раду оборони області, координує діяльність та співпрацює з правоохоронними органами, спецслужбами та інше.
І насамкінець риторичне питання, чи могли завербувати людину, про біографію якої нічого офіційно невідомо аж до 2014 року іноземні спецслужби, якщо ця людина довгий час працювала закордоном і відбувала там покарання за вчинення злочину?
Чи володіє достовірною інформацією керівництво області про власного співробітника? А якщо володію то….???
Сергій Негодун