Депутати Вінницької обласної ради навряд чи сподівались на такий негативний суспільний резонанс, який викликало їх рішення обмежити в 2020 році фінансування оперного фестивалю в Тульчині.
Нагадаємо, на черговому засіданні депутатської комісії з питань бюджету, більшість обласних обранців вирішила не виділяти два мільйони гривень на фестиваль “Operafest-Tulchyn”, візітівку Вінниччини, а направити ці гроші на підтримку фермерів.
Народна депутатка Лариса Білозір, в окрузі якої і відбувається зазначений фестиваль вбачає певні політичні мотиви у голови бюджетної комісії Геннадія Мазура. І наводить докази на своїй сторінці в соціальній мережі. Зокрема Лариса Білозір наводить посилання на інтернет-сайт, де була опублікована ініціатива депутата від “Батьківщини” Геннадія Мазура: заборонити політичну рекламу на міжнародному фестивалі у Тульчині.
Політикиня також зазначила, що місцевим депутатам просто не дають попіаритись на культурній події.
Своєрідно відреагували на рішення бюджетної комісії обласної ради і два губернатори.
Чинний голова ОДА, Владислав Скальський, аж через добу після резонансу в ЗМІ висловив “глибоке занепокоєння” та переклав відповідальність за остаточне рішення про долю фестивалю на депутатський корпус обласної ради, де-юре “умивши руки”.
Ексгубернатор і чинний депутат обласної ради Валерій Коровій (фракція Блок Петра Порошенка) вирішив не відставати від діючого голови ОДА. І теж висловив переконання, що “обласна рада прийме виважене рішення”. Приправивши свій допис звичними для професійного чиновника високопарними фразами на кшталт: “підлий виклик”, “прагнення вбити ініціативу”, “віру і прагнення ініціативних людей”. Та ще й напустив таємничого конспірологічного туману “про постійну боротьбу між новим і старим”, “щирим та каламутним, про який мало хто знає”.
І хоча, на перший погляд, пасаж ексгубернатора більше схожий на крилатий вислів сучасного класика – “А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать» – якщо замислитись про сенс допису Валерія Коровія, в частині “боротьби між новим і старим” – порівняння буде явно не на користь чиновника з двадцятирічним стажем, який за свою кар’єру встиг змінити не менше п’яти партій і нещодавно заявив, що планує очолити шосту. А от про “щире і каламутне” вимушені повністю погодитись з радником міського голови. Про удавану щирість і тотальну каламутність Валерія Коровія дійсно мало хто знає. Принаймні поки що.
Що вражає в цій історії з оперним фестивалем, так це небажання, чи неспроможність керівників обласної адміністрації брати на себе відповідальність за вирішення будь-яких проблем області по суті, а не перекладати відповідальність на інші гілки влади.
Нагадаємо, вчора була офіційно представлена нова начальниця управління культури ОДА. Є у керівника області і профільний гуманітарний заступник, а ще з десяток різноманітних радників та помічників. Так і кортить запитати у очільників області голосом Петра Порошенка: яких тобі ще повноважень не вистачає?
А що б ви запитали у керівників області?
Надсилайте ваші запитання по цій та будь-якій іншій темі на електронну адресу нашого видання: news.vn2015@gmail.com