Окрім «засніжених» краєвидів, за якими ми скучили, експонуються роботи, що нагадують про українські традиції зимових свят і, в першу чергу, Різдва. Ця тема є однією з провідних у творчості Івана Горобчука, знаного в Україні та за її межами майстра, який працює у стилістиці народної картини.
«Подоляни віддавна заздалегідь старанно готувалися до різдвяно-новорічних свят. Три «празники», оспівані в щедрівці, що навідуються до господаря, були бажаними і довгоочікуваними гостями в оселях українців, особливо — «той перший празник — Різдво Христове». У перший день Різдва звечора починали колядувати. Групи колядників з різдвяною зіркою ходили від хати до хати, бажаючи людям усіх гараздів та прославляючи Сина Божого. Обряд колядування нерідко супроводжувався драматичним дійством живого вертепу. У залі представлено кілька з великого кола картин Івана Горобчука на різдвяні сюжети – підготовка до свята («В хаті буде тепло»), очікування рідних («Онук приїхав на Різдво»), гурт веселих колядників («Вертеп») і – урочиста та чарівна «Різдвяна ніч», у якій лунають давні замовляння на всілякі гаразди», – йдеться у дописі Вінницького обласного краєзнавчого музею у Фейсбуці.
Іван Горобчук – живописець, заслужений майстер народної творчості України з 2009 р., член Національної спілки народних майстрів України, член Національної спілки художників України. Народився 17 грудня 1957 р. у с. Мончин Погребищенського району Вінницької області. Як художник заявив про себе 1997 р. і з того часу став помітною постаттю у культурному житті регіону. Його роботи зберігаються у Фонді культури, Малій Академії мистецтв України, українському посольстві у Сан-Франциско (США), приватних колекціях Америки, Франції, Німеччини, Ізраїлютощо. У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї досить значна збірка творів майстра у різних жанрах і напрямах, в тому числі його ікони та «Козаки Мамаї».
«Тож запрошуємо відвідати виставку «Подільська зима», де, не дивлячись на тимчасові обмеження, труднощі та не зимову погоду, на Вас чатуватиме справжній новорічно-різдвяний настрій», – йдеться в дописі.
https://vinnytsia-museum.in.ua/exhib…/2020/podillya-winter