В оновленій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація відреставрованого славнозвісного «стола Петлюри», присвячена сторіччю Визвольних змагань (1917–1921) на теренах Поділля.
Директор Вінницького обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Катерина Висоцька повідомила, що за цим вишуканим кабінетним столом ХІХ ст., ймовірно, працював Головний Отаман Симон Петлюра під час перебування уряду Директорії у м. Вінниця.
У музеї стіл знаходиться з 1965 р. Передали «подарунок» з вінницького міськкому партії, куди, найочевидніше, він потрапив із садиби під час революційних подій. Згодом було вирішено передати стіл до Вінницького краєзнавчого музею. Завдяки Івану Івановичу Зайцю — історику, археологу і краєзнавцю, який на той час очолював музей, унікальний стіл ХІХ ст. з червоного дуба залишився неушкодженим і зберігся до наших днів.
На сьогоднішній день є кілька версій щодо того, кому ж міг належати цей стіл. Можливо, це були любителі старовини або масонське товариство, яке діяло у місті. Пізніше з’явилася версія, що стіл належав родині Ґрохольських, а в часи Директорії він стояв у кабінеті Симона Петлюри. Існує велика ймовірність, що за цим столом Головний Отаман Симон Петлюра проводив переговори з Маршалком Польщі Йозефом Пілсудським, який 16 травня 1920 р. перебував у Вінниці.
Під час презентації відбулась цікава розмова з історії експонату «Стіл Петлюри» в який взяли участь Генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України, заслужений працівник культури України Світлана Стрєльнікова, завідувач науково-дослідного відділу реставрації меблів та етнографічних предметів з дерева, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії Олександр Закусило та художник-реставратор науково-дослідного відділу реставрації меблів та етнографічних предметів з дерева Сергій Голуб.
Вперше стіл презентували громадськості у травні 2018 р. на виставці з нагоди річниці Української революції. Тоді й виникла ідея реставрувати раритет.
Реставрація відбувалася у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України (м. Київ) з листопада 2018р. по лютий 2021 року. Здійснив реставраційні заходи завідувач науково-дослідного відділу реставрації по дереву художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії Олександр Закусило.