У Вінницю в штаб Командування Повітряних Сил ЗС України прибули Військово-повітряний аташе при Посольстві Сполучених штатів Америки в Україні підполковник Джон Картер та його помічник – капітан Джеймс Тіппетс. Учасники зустрічі детально обговорили тему ударних безпілотних літальних апаратів, з урахуванням їх застосування у військових конфліктах на Близькому Сході та вірмено-азербайджанському конфлікті.
Офіцери Сполучених штатів зустрілись із делегацією Командування Повітряних Сил ЗС України, яку очолив ТВО командувача Повітряних Сил генерал-лейтенант Аркадій Вашутін.
Сторони обговорили питання двостороннього військового співробітництва на найближчу та довгострокову перспективу.
«Перш за все ми дякуємо американському уряду за підтримку України у протистоянні з агресивним сусідом. Віримо, що разом із нашими західними партнерами нам вдасться побудувати сучасні, добре оснащені, потужні Збройні Сили, здатні дати достойну відсіч агресору. Маємо уже певні напрацювання. Рівно рік тому органи військового управління Повітряних Сил перейшли на нову організаційно-штатну структуру за стандартами НАТО, і вже у цій структурі нарощуємо бойовий потенціал під час військових завчань, зокрема й стратегічних, із залученням підрозділів країн-партнерів», – зазначив генерал-лейтенант Аркадій Вашутін.
Генерал Вашутін наголосив і на проблемних питаннях виду, адже в умовах воєнного конфлікту Повітряні Сили опинились перед серйозним викликом – морально та фізично застарілим парком авіаційної техніки та техніки зенітних ракетних військ. Відповідно до «Візії» (бачення керівництва виду), іншого шляху, як переозброєння на західні зразки військової техніки Україна не має, втім, потрібно зважати на економічні можливостей нашої держави і сподіватися на співпрацю та підтримку союзників.
Профільні офіцери Командування Повітряних Сил розповіли про динаміку освоєння БПАК Bayraktar TB2, а також про здобутки у цьому напрямку підприємств українського оборонно-промислового комплексу, які мають амбітні плани щодо створення ударного безпілотного авіаційного комплексу власного виробництва.
«Ми зацікавлені у поглибленій співпраці з Україною і Повітряними Силами зокрема. Американський уряд продовжує підтримувати Україну, її Збройні Сили. Ми нарощуємо свою участь у спільних військових навчаннях на території України. У вашій країні постійно працює чимало американських інструкторів, які надають допомогу у навчанні та підготовці кваліфікованих фахівців. Минулого року в українському небі неодноразово з’являлись американські стратегічні бомбардувальники у супроводі українських винищувачів, а в рамках навчання «Rapid Trident-2020» спецпризначенці країн-партнерів десантувалися з американських транспортних літаків Lockheed МС130 та конвертипланів Bell V-22 Osprey…», – сказав Військово-повітряний аташе при Посольстві Сполучених штатів Америки в Україні підполковник Джон Картер.
Підполковник Джон Картер подякував українській делегації за ґрунтовну розмову та висловив сподівання на поглиблення співпраці в оборонній сфері.
Служба зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил ЗС України