У Вінницькій області оприлюднили дані про стан ринку праці. Негативні симптоми, які спостерігалися, перетворилися в тренд: ринок праці Вінниччини не потребує кваліфікованих фахівців, з вищою освітою. Замість того, попитом користуються найменш кваліфіковані люди. Ясно, що у таких людей і зарплата буде найменшою.
Ось яку інформацію оприлюднив обласний центр зайнятості.
За інформацією відділу статистики та прогнозування у січні-липні 2021 року роботодавцями було подано 21,8 тис. вакансій, а найбільша потреба була в таких працівниках: трактористах, підсобних робітниках, водіях, робітниках з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, кухарях, бухгалтерах, продавцях продовольчих товарів, слюсарях-ремонтниках.
Станом на 1 серпня 2021 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до Вінницької обласної служби зайнятості склала понад 2,0 тис. одиниць. На цю ж дату на одну вакансію претендували 8 безробітних. Середній розмір заробітної плати, вказаний у вакансіях, які подані у січні-липні 2021 року, проти січня-липня 2020 року, зріс з 7069 грн до 8555 грн (на 21%).
На сьогодні, серед актуальних вакансій найбільший попит роботодавців спостерігається на підсобних робітників, водіїв, продавців продовольчих товарів, кухарів, молодших інспекторів (поліція), менеджерів (управителів) зі збуту, вантажників, оглядачів-ремонтників вагонів, електрогазозварників.
А от Головне управління статистики області дає ще й таку інформацію, яка говорить про негативну ситуацію.
Наприклад, середня номінальна заробітна плата штатного працівника (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у червні 2021 р. становила 12789 грн, що в 2,1 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (6000 грн).
На рівні мінімальної офіційна зарплата у тих самих некваліфікованих працівників, яких спостерігається дефіцит на ринку. Але напевне, він і довго буде, поки зарплата у таких «нефахівців» не зросте.