У Вінницькій області археологи виявили гігантське поселення трипільської культури з великою кількістю предметів життєдіяльності, які датуються IV тисячоліттями до нашої ери.
Про це повідомляє пресслужба Національної академії наук України.
Відомо, що поселення трипільців під назвою «Білий Камінь» знайшли на кордоні двох територіальних громад — Ольгопольської та Чечельницкої. Його площа становить 150 гектарів. Крім того, були виявлені залишки поселення останньої четверті V тыс. до н. э.
«Ділянку землі на південному сході Вінницької області вчені досліджували упродовж семи тижнів. За цей час обстежено близько 140 археологічних об’єктів. Серед них багато речей побутового вжитку — посуд, кераміка, знаряддя праці з кісток, рогів, каменю та кременю. Археологи з’ясували, що вони належать племенам трипільської культури, які двічі населяли цю місцевість в першій чверті IV тис. до н. е», – повідомили на сайті АН України.
За час дослідження Вінницької області було розкопано 4 кургани, завдяки чому вдалося вивчити похоронні традиції мешканців регіону, які мешкали тут у пізньоримський час. Вчені припускають, що поховання могли належати культурі карпатських курганів, а їхнє розташування вказувати на розширення території культури, яка була притаманна поселенню на схід від Дніпра.
Фото – сайт АН