Вінницький муніципальний туристичний хаб буде найбільший в Україні. Уже у наступному році тут запрацює туристично-інформаційний центр, коворкінг для туристичних стартапів та подієвий простір.
У ході реконструкції приміщення намагались відновити композицію будівлі за історичними фото 40-х років ХХ сторіччя.
Біля майбутнього хабу вже зняли огородження будівельного майданчика, тротуар відкрили. Попри те, що будівля на Соборній, 89, не має статусу пам’ятки, вона є невідомою частиною міської архітектури.
У будинку повністю замінили дах і міжповерхові перекриття нежитлової частини, підсилили фундамент, простінки та віконні перемички. Встановили ліфт для маломобільних груп населення.
Найближчим часом завершать роботи з внутрішнього опорядження та підсвітки. А вже з наступного року планується закупити обладнання та встановити елементи благоустрою, щоб створити комфортний та сучасний простір.
Під час цьогорічних будівельних робіт, до речі, були знайдені предмети, пов’язані з тим періодом.
За радянської влади, у 1930-х, у стінах цієї споруди розташовувався Вінницький обласний відділ народної освіти. У 1934 році добудовують другий та третій поверх – будівля стає більш подібною до свого сьогодення.
У роки німецької окупації тут дислокувалось місцеве управління митно-прикордонної охорони (Zollgrenzschutz).
У 1944 році будівля була дощенту спалена, а відновлена лише на початку 1950-х років.
Потім довгий час у будівлі працювало обласне управління соціального захисту, «соцзабез», як казали в радянські часи. Цю функцію будівля виконувала до останнього часу.