Підтримували Захисників та Захисниць, а також їхні родини, надавали психологічну, матеріальну та гуманітарну допомогу переселенцям та вразливим категоріям населення й не тільки. Через збройну агресію, до Програми соціального захисту мешканців ВМТГ, внесли й деякі корективи. Під час засідання виконавчого комітету міської ради відзвітувала директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Станом на 1.01.2023 року на обліку в департаменті соціальної політики міської ради перебувало 21 615 родин (45 782 осіб, з яких – 11 949 діти), які вимушено переселились з тимчасово окупованої територій чи зони бойових дій.
У перші дні війни департамент розробив алгоритм дій для внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися на територію Вінницької міської громади.
16 березня 2022 року при департаменті створили міський центр надання благодійної допомоги переселенцям. Станом на 1.01.2023 року Центром забезпечено благодійною допомогою, а саме продуктами харчування, 23 088 родин (40 169 осіб).
Крім того, Центром речей, який відкрито у місті спільно з ГО “Полум’я надії”, протягом 2022 року понад 58 тис. внутрішньо переміщених осіб за потребою забезпечено одягом, взуттям, постільною білизною, ковдрами, подушками.
У 2022 році матеріальну грошову допомогу отримали 1 970 жителів ВМТГ. Середній розмір такої допомоги склав 2 922 грн.
Минулого року 163 членів сімей загиблих учасників АТО/ООС отримали щомісячну матеріальну грошову допомогу на загальну суму 1 млн 122 тис. грн.
З жовтня 2022 року сім’ям загиблих учасників бойових дій в Афганістані, загиблих Захисників і Захисниць України та осіб, яким посмертно присвоєно звання Героїв України надається грошова допомогу на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період. Така допомога у 2022 році була призначена 113 домогосподарствам на загальну суму 272 тис. грн.
Одноразову матеріальну грошову допомогу для родин цивільних осіб, які є членами ВМТГ, що загинули чи отримали поранення, травмування внаслідок ракетних ударів отримали 70 осіб.
Підтримка діяльності громадських організацій, яка має соціальне спрямування
На підтримку діяльності громадських організацій, які мають соціальне спрямування у 2022р. спрямовано 6,1 млн грн.
Департамент соціальної політики міської ради підтримав, зокрема, створення у Вінниці Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу поводження з військовополоненими. З бюджету минулого року на це було спрямовано понад 573 тис. грн.
Створення правових, соціальних і економічних умов для зміцнення інституту сім’ї, в тому числі соціальної підтримки багатодітних сімей Вінницької міської територіальної громади
У зв’язку з обмеженням чинним законодавством проведення платежів органами Державного казначейства в умовах воєнного стану, видатки за вказаним напрямом у 2022 році не проводилися.
Разом з тим, для дітей з багатодітних родин громади проводились заходи до соціально-значущих дат, зокрема, до Дня захисту дітей, Дня української хустки, Дня Святого Миколая та ін.
Надання соціальних послуг жителям Вінницької міської територіальної громади
Вінницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) через свої підрозділи забезпечує якісне надання соціальних послуг непрацездатним громадянам відповідно до ступеню втрати здатності до самообслуговування. У 2022 році Центр надав 299 328 соціальних послуг для 5 650 осіб (із них 1710 одиноких громадян).
Вінницький міський центр соціальних служб у 2022 році надав соціальні послуги 13 293 особам.
Вдалося зробити ремонт та провести технічне оснащення двох кризових квартир, укомплектувати меблями та технікою Денний центр.