У Вінниці з’явилась можливість впровадити механізм надання часткової компенсації витрат на придбання автономних джерел живлення мікропідприємствам коштом бюджету ВМТГ. На черговій сесії Вінницької міської ради депутати затвердили відповідний Порядок.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Як зазначили у департаменті економіки та інвестицій Вінницької міської ради, цей Порядок стане каталізатором для енергетичної незалежності та ще більшого пожвавлення ділової активності у громаді. Цей Порядок також має довгострокову перспективу та екологічну складову.
Директор департаменту Максим Мартьянов зазначив, що ініціатива впровадження такого фінансового інструменту підтримки бізнесу надійшла від самих суб’єктів підприємництва.
Відповідно до цього Порядку, витрати на придбання автономних джерел живлення, які підлягають частковій компенсації – це сума коштів, яка спрямована суб’єктом мікропідприємництва на придбання обладнання, з метою енергозбереження, зниження/скорочення залежності від споживання електричної енергії від централізованих мереж постачання такої енергії.
До таких витрат належать кошти на придбання:
* гідроенергетичних установок (гідротурбіна, генератори, насоси, акумуляторні батареї, перетворювачі енергії),
* вітрогенераторів (вітрові турбіни, електрогенератори та допоміжне обладнання до них).
Часткова компенсація розрахована на ФОПів та юридичних осіб, які відповідають критеріям мікропідприємництва в розумінні Господарського кодексу України. Наприклад, це фізичні особи-підприємці чи юридичні особи, у яких середня кількість працівників протягом календарного 2022 року не перевищувала 10 осіб, а річний дохід від будь-якої діяльності не перевищував суму, еквівалентну 2 млн євро (визначену за середньорічним курсом Нацбанку України).