Вінницькі лісівники провели черговий облік зубра європейського. Торік на цю пору було 117 особин. В цьому році – 125. Вінницька популяція зубра залишається найбільшою в Україні. І заслуга в цьому – насамперед лісівників, які доглядають червонокнижних велетів.
Про це повідомили у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні ЛМГ.
Єгер філії «Вінницьке лісове господарство» Олександр Сіваченко знає про зубрів все. Він розуміє «мову» тварин і лісу. Олександр Іванович пише історію вінницьких зубрів.
Єгер пригадує, як 30 січня 2016 року біля села Требухи Літинського району нашої області втопили 15 молодих і дужих зубрів. Чи у тих, які трьома кулями впритул 29 вересня 2012 року в Уладівському лісництві ДП “Хмільницький лісгосп”, біля села Матяшівка, вбили молоду самку – маму новонародженого зубрика Тарасика. Старший єгер Сіваченко забрав малечу додому і намагався виходити.
Олександр Сіваченко не боїться стати на захист зубрів. Хоча ситуація іноді стає смертельно небезпечною і для нього, і для зубрів. Так було в недалекому минулому, коли браконьєри з міліцейськими погонами безжально розстрілювали в калинівському лісі червонокнижних.
За минулі роки 34 вінницьких зубри переїхало в різні куточки нашої країни – у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Їх переселяють з метою збереження виду, для регулювання оптимальної щільності, яка на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь.