Герої цих літературних творів щоденно обирають собі партнерів для кохання та релігію для сповіді уменю телефону, подорожують Транссибірським експресом і проживають у радіоактивній пустелі постапокаліптичного світу. «Новини Вінниці» пропонують до вашої уваги ТОП-5 найцікавіших антиутопій, які обов’язково викличуть емоції після прочитання.
“Який чудесний світ новий”, Олдос Гакслі
У своєму творі автор відобразив моторошну сатиричну перспективу утопійного майбутнього, де людей генетично створюють, фармацевтично анестезують і докладно контролюють, щоб вони пасивно служили панівному ладу і “всезагальному благу”. Ця книга, яка одночасно захоплює та жахає читачів протягом багатьох поколінь, продовжує залишатися надзвичайно актуальною завдяки своїм попередженням і передбаченням, які здійснюються і стають частинами сучасного світу.
“Дилер реальності “, Ніколас Дімітров
Цей захоплюючий роман є справжнім техногенним трилером та психологічним кіберпанком, який у “кінематографічному” контексті, ілюстрований відповідною графікою, пригадує одночасно “Матрицю”, “Еквілібріум” і “Розробів”, а в літературному плані є гідним продовженням “Прекрасного нового світу” Олдоса Гакслі. За сюжетом, Сінгапур у недалекому майбутньому стає світовою столицею бізнесу і розваг. Рівень споживання сягає небачених меж, мораль виходить з моди, релігії перетворюються на фастфуд: просто оберіть бажану віросповідь з меню і отримайте відповідний віртуальний антураж та щиру сповідь перед роботом. Тим часом людство поглиблюється в розпусті, а еліта відчуває новий вид розваг – цифровий наркотик під назвою “Персональні Реальності”. Завдяки йому можна втілити будь-яку фантазію, наприклад, займатися сексом з моделлю просто на подіумі чи навіть отримати цифрове безсмертя.
“Крига”, Яцек Дукай
За сюжетом цього грандіозного роману-епосу, створеного в жанрі альтернативної історї, Тунґуська катастрофа 1908 року обернулася тим, що терени Євразії опанували люті, які заморожують усе: від металів до історії. Велика війна не відбулася, а Росія залишилася імперією під Кригою, казково багатою на коштовні копалини з дивовижними властивостями. Польські підпільники далі змагаються за незалежність, а один із них, потрапивши на каторгу, навчився розмовляти з лютими і став героєм леґенд під іменем Батько Мороз. Царська політична поліція, щоб використати Батька Мороза у власних цілях, виряджає на побачення з ним його сина – молодого математика і запеклого картяра Бенедикта Ґерославського.
“Багряна королева”, Вікторія Авеярд
За сюжетом цієї популярної антиутопії, перекладеної 39 мовами світу, сімнадцятирічній Марі Барров усе життя не щастить. Вона народилася в радіоактивній пустці постапокаліптичного світу, та ще й у його найупослідженішому прошарку багряних. Її ось-ось відправлять на нескінченну війну, з якої не повертаються, а найкращому другу вже не вдалося уникнути цієї долі. Мара не належить до панівної еліти з надприродними здібностями, вона надбала небезпечних ворогів, які впевнені: ця дівчина може зруйнувати усталений світовий лад.