“Арістотель і Данте розкривають таємниці Всесвіту”, Бенджамін Аліре Саенс
У романі Аліре Саенс, що ріс в 70-ті роки на фермі в Нью-Мексіко, розповідає непросту історію двох хлопців на шляху дорослішання та пізнання себе. Данті і Арі живуть у кінці 1990-х в Ель-Пасо, штат Техас, неподалік кордону США й Мексики: вони дуже різні, проте знаходять одне в одному підтримку і разом дізнаються, що світ — жорсткий та складний. Окрім того, що роман порушує важливі соціальні питання — наприклад, дискримінації, булінгу та підліткової жорстокості, — він ще й дуже добре написаний, адже Бенджамін Аліре Саенс чудовий оповідач.
“Довіра”, Ернан Діас
Довгоочікуваний новий роман Ернана Діаза, одного з найцікавіших американських авторів сучасності, номінанта Букерівської і лауреата Пулітцерівської премій. Як і перший роман Діаза “Вдалині” 2017 року, “Довіра” викликав неабиякий резонанс: книга потрапила у рейтинг The New York Times та здобула Пулітцерівську премію у 2022 році. Це складний текст, роман-головоломка, який присвячено темі грошей та багатства. Його події охоплюють усе XX століття і розповідають історію магната з Волл-Стріт та роль його дружини в історії його успіху, даючи нам кілька версій цієї історію в різні історичні періоди.
“Діана. Справжня історія з її вуст”, Ендрю Мортон
Біографії королівських осіб — не рідкість, тож цим складно здивувати читачів, проте у книги “Діана. Справжня історія з її вуст” є визначний бонус — це авторизована біографія принцеси. Книга відомого журналіста Ендрю Мортона була опублікована в 1992 році і викликала в королівській родині скандал, адже відверто описувала той душевний стан, в якому перебувала Діана в шлюбі, зокрема її думки про суїцид. Тоді королівська родина заперечила причетність Діани до написання, проте після її смерті автор підтвердив, що книга фактично побудована на інтерв’ю принцеси.
“Історія впертого чоловіка”, Олександр Терен
“Історія впертого чоловіка” — захопливий автобіографічний роман Олександра Будька з позивним “Терен”, командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону “Карпатської Січі”, який втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу. Це історія про сміливість, вірність, чесність, але й про біль, про який Олександр говорить чесно та відверто. У книзі автор розповідає про своє життя починаючи з 24 лютого 2022 року і до серпня 2022-го, коли він, у минулому бариста, що пішов добровольцем на фронт, отримав поранення. Робота над книгою тривала майже рік, а написав її “Терен”, як зізнається сам, аби підтримати інших та показати, що ветерани можуть інтегруватися в суспільство після поранення.