Насправді зберігати яблука нескладно, але іноді трапляється, що вони починають підгнивати, мають неприємний запах. Щоб зберегти врожай яблук надовго, треба тримати фрукти в прохолодному і сухому приміщенні й періодично перебирати.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про актуальні роботи в саду, на городі та квітнику. Ми також інформуємо про підготовку до наступного сезону та про способи збереження урожаю без втрат.
Досвідчені садівники радять зробити кілька кроків щодо зберігання яблук.
Правильне збирання
Найкраще тривале зберігання витримують пізньостиглі сорти. При збиранні такі яблука, зазвичай, жорсткі й кислі. Однак у процесі зберігання взимку в погребі чи підвалі плоди дозрівають, стають солодкими та дуже смачними.
Не витирати й не мити
Стиглі плоди покриті восковим матовим нальотом, захистом від гниття, тому фрукти не можна витирати і мити. Позбавивши фрукти цієї оболонки, зберегти яблука не вдасться.
Обгортання папером
Місце зберігання
Під час закладання врожаю на зберігання слід звернути увагу на температуру, вологість, вентиляцію приміщення. Найкомфортніша температура від +3 до +5 градусів, при ній зберігається соковитість фруктів.
Для зберігання у квартирі виберіть прохолодне і сухе місце. Фрукти можна розкласти в картонні ящики або дерев’яні коробки. Яблука рекомендується розподілити на невеликі партії вагою 3-4 кг. Фрукти мають бути одного сорту.