Діти, які з різних причин не можуть виховуватися у біологічній родині, зазвичай потрапляють до лікарні, будинку дитини, центру соціально-психологічної реабілітації чи інтернату. Відтак їхнє право на виховання в сім’ї порушується. Щоб розв’язати цю проблему, в Україні запровадили сімейні форми виховання – усиновлення, опіку, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Докладно про них говорили у Вінницькому обласному центрі соціальних служб під час навчального тренінгу.
Працівники закладу провели його для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни (піклувальники), усиновлювачі та патронатні вихователі.
Серед учасників навчання було і три пари, які планують стати патронатними вихователями.
Завдання патронатного вихователя – на професійній основі доглядати, виховувати і підтримувати дітей, улаштованих в його сім’ю. До надання послуг у суботу, неділю і в вечірні години він залучає добровільного помічника – повнолітнього члена своєї сім’ї.
Щодо строку перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя, то він не може перевищувати трьох місяців, однак на час дії воєнного стану строк перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя може бути продовжено більше ніж на шість місяців.
Більше інформації – на офіційному сайті центру: https://salo.li/BbE89e6
