Сполучені Штати очікують у середу відповіді України на мирні рамки, які включають визнання США Криму частиною Росії та неофіційне визнання контролю Росії майже над усіма територіями, окупованими після вторгнення 2022 року.
Про це виданню Axios повідомили джерела, які безпосередньо знайомі з пропозицією.
Чому це важливо
Односторінковий документ, який США представили українським чиновникам у Парижі минулого тижня, описує це як «остаточну пропозицію» президента Трампа . Білий дім наполягає, що готовий піти, якщо сторони найближчим часом не укладуть угоду.
І хоча російський президент Володимир Путін, як повідомляється, запропонував заморозити поточні лінії фронту, щоб досягти угоди, раніше він відхилив інші елементи американської структури, такі як європейські миротворчі сили на території України.
Джерело, близьке до українського уряду, повідомило, що Київ вважає цю пропозицію дуже упередженою щодо Росії:
Що отримує Росія за пропозицією Трампа
2. «Де-факто визнання» окупації Росією майже всієї Луганської області та окупованих частин Донецької, Херсонської та Запорізької областей.
3. Обіцянка, що Україна не стане членом НАТО. У тексті зазначається, що Україна може стати частиною Європейського Союзу.
4. Скасування санкцій, введених з 2014 року.
5. Розширення економічної співпраці зі США, зокрема в енергетичному та промисловому секторах.
Що Україна отримує за пропозицією Трампа
2. Повернення невеликої частини Харківської області, окупованої Росією.
3. Безперешкодний прохід річки Дніпро, яка проходить уздовж лінії фронту на півдні України.
4. Компенсація та допомога на відбудову, хоча в документі не вказано, звідки саме братиметься фінансування.
Інші елементи плану
Інтрига
План був розроблений після того, як посланник Трампа Стів Віткофф зустрічався з Путіним понад чотири години минулого тижня.
Це найбільший жест з боку Путіна, який сигналізує про його бажання укласти мир, але європейські чиновники залишаються скептичними.
Що далі?
Віткофф поїде до Москви пізніше цього тижня для своєї четвертої зустрічі з Путіним, оголосив Білий дім у вівторок.
Натомість очікується, що делегацію США очолить посол України Кіт Келлог. Очікується, що пропозиція США стане частиною обговорень.
Між рядками…
Офіційний представник США, який брав участь у дискусіях, сказав, що Рубіо та Віткофф працювали разом, щоб «розробити структуру, яка наблизить нас до припинення війни».
Однак чиновник сказав, що протягом останніх 24 годин з боку українців були ознаки того, що вони хочуть обговорити 30-денне припинення вогню під час зустрічей у середу в Лондоні, а не рамки мирного плану Трампа.
Рубіо написав у Twitter, що провів «продуктивну» розмову зі своїм британським колегою і з нетерпінням чекає «продовження» після дискусій у Лондоні.