Власники земельних ділянок добре знайомі з таким шкідником, як капустянка. Шкідник здатний знищити ваш урожай, тому як тільки ви помітите його появу на ділянці, потрібно відразу вживати заходів.
Видання «Новини Вінниці» інформує читачів про актуальні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику, про методи догляду за рослинами для щедрого урожаю.
Капустянка, чи вовчок – прямокрила комаха з роду Gryllotalpa gryllotalpa. Це – поліфаг. Пошкоджує: злаки — рис, пшеницю, жито, ячмінь, кукурудзу, овес та ін.; бобові — горох, вику, сочевицю, квасолю; багаторічні трави; буряки, картоплю, моркву, капусту, кавуни, дині, огірки, гарбузи, цибулю, редиску, баклажани, томати, перець, земляний горіх, соняшник, льон, тютюн, суниці; у розсадниках і молодих садах — яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, абрикос, персик; дуб, бук, тополю, вербу, сосну, ялину та багато інших рослин. Живиться також багатьма ґрунтовими безхребетними, в тому числі шкідливими комахами, дощовими черв’яками.
Як бачимо, такого прожерливого шкідника треба неодмінно позбутися. Є кілька дієвих способів це зробити.
1 спосіб
Залишіть у пивній пляшці об’ємом 500 мл – 100 мл пива. Пляшку варто закопати під кутом 45 градусів у ґрунт.
2 спосіб
3 спосіб.
4 спосіб.
5 спосіб.
Ось такі способи допоможуть вам позбутися капустянки на вашій ділянці.
Капустянка поширена в усіх зонах на добре зволожених, у тому числі зрошуваних землях. Природними місцями помешкання є зволожені й багаті на гумус або перегній біотопи, заплавини річок, берегові ділянки озер, місця з високим заляганням ґрунтових вод, зрошувані або добре удобрені поля. Часто заселяє городні ділянки. Зимові ходи прокладає на значній глибині. У дорослих особин вони сягають 50 – 100 см, а у личинок — 20 – 50 см завглибшки. Взимку вовчків можна знайти у гною.