Заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко розповіла про впровадження електронного рецепта на антибіотики.
Зокрема, вона розповіла про те, як пацієнтам отримати рецепт на ліки та хто може купувати ліки без нього.
З першого серпня в Україні почали впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Він стане доступним для закладів охорони здоров?я, які уже зареєстровані та працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ) – тобто в усіх медичних закладах Вінницької області. Адже якщо заклад має пакети з НСЗУ, то їхня основна вимога – робота з ЕСОЗ.
Як було раніше?
Як отримати е-рецепт?
Щоб отримати електронний рецепт на антибіотики пацієнту необхідно записатися на прийом до сімейного лікаря або вузькопрофільного спеціаліста. Після огляду лікар за необхідності випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку з інформацією про призначення.
Рецепт виписують не на торгову назву антибіотика, а на діючу речовину. Лікар вкаже лікарську форму та дозування. Також лікар надрукує інформаційну довідку до е-рецепта зі способом застосування та тривалістю прийому антибіотика. Ця довідка має бути затверджена підписом та печаткою лікаря.
Якщо пацієнт лікується в стаціонарі, то всі препарати, в тому числі антибіотики, з Національного переліку основних лікарських засобів та згідно з галузевими стандартами він отримує безоплатно та без рецепта.
Лише у виняткових випадках лікар може виписати рецепт на антибіотик, якого немає в Нацпереліку. Тоді цей антибіотик потрібно придбати в аптеці. Виписування ж рецепта на антибіотики з Нацпереліку буде порушенням умов договору з НСЗУ.
Антибіотик за рецептом можна придбати у будь-якій аптеці. Для цього необхідно показати інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.
Хто купуватиме ліки без рецептів
До кінця цього року діє перехідний період. І на цей час антибіотики відпускатимуться як за електронними, так і за паперовими рецептами.