З восьми народних депутатів-мажоритарників від Вінниччини “за” законопроект, що впроваджує ринок землі проголосувало двоє, стільки ж голосували “проти”, і четверо – “утрималися”.
Про це повідомив телеграм-канал “Політична Арена Вінниччини”.
Голоси “за” законопроект №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” віддали двоє депутатів від партії “Слуга народу”. Це Анатолій Драбовський (округ №12) та Ірина Борзова (округ №14).
“Проти” голосували Олег Мейдич (округ №18, фракція партії “Батьківщина”) та Лариса Білозір (Округ №15, група “За майбутньє”).
Утрималися Максим Пашковський (округ №11, фракція партії “Слуга народу”) та троє депутатів з групи “За майбутнє”. Це: Петро Юрчишин (округ №13), Геннадій Вацак (округ №16) та Микола Кучер (округ №17).
Зазначимо, що голосування за законопроект проходило так: підтримали 240 нардепів, проти проголосували 52, а 57 – утримались.
Як голосували народні депутати можна подивитися на сайті Верховної Ради України.
Голосування під час засідання у середу супроводжувалося чисельними блокуваннями трибуни парламенту, викриками засудження дій головуючого Дмитра Разумкова, криками “ганьба” на адресу правлячої партії “Слуга народу”, різкими висловлюваннями на адрес президента Володимира Зеленського та чинного уряду.
Та попри спротив опозиції, під час поіменного голосування було зафіксовано позитивне голосування.
Щодо пофракційної підтримки, то вона виглядає так: “за” голосували 227 “слуг народу” і 13 позафракційних депутатів.
Жодного голосу “за” не дали фракції “Європейська солідарність”, “Голос”, “Батьківщина” та ОПЗЖ та група “За майбутнє”.
Нагадаємо, що за проголосованим у першому читанні законопроект №2178-10 передбачає:
Купувати зможуть українські громадяни та українські компанії, територіальні громади та держава. При цьому таке право матимуть в тому числі ті компанії, кінцевими бенефіціарами яких можуть бути іноземці.
Обмеження по концентрації сільгоспземлі буде 15% у межах області та 0,5% у межах країни для пов’язаних осіб. Це приблизно 200 тисяч га.
Гарантується право тим, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу.
Державні землі будуть продаватись тільки через аукціони на публічних торгах. Стартова ціна продажу державних/комунальних земель через торги дорівнюватиме НГО (нормативній грошовій оцінці).