Минулого року Максим Дрогобецький був змушений покинути свій рідний Краматорськ та переїхати до Вінниці. Але незабаром він повернувся на Донбас аби забрати картини свого наставника, земляка та друга родини Івана Борисова. З художником спілкувалася кореспондентка інтернет-видання “Новини Вінниці”.


Минулого року картини дяді Вані можна було побачити в галереї Арт-Шик та у Художньому музеї. Іван Борисов був скромним художником, який виховав не одне покоління учнів. В радянські часи він відмовлявся писати на замовлення портрети вождів. Загальний спадок художника налічує близько 1500 картин. Багато з них знаходяться в родини митця, а також в музеї Краматорська. Наразі доля робіт невідома.
«Дядя Ваня спеціально влаштувався працювати вітражником, бо вітражники не малюють портрети Леніна чи Брежнєва. Він не визнавав цю совєтщину. Вважав себе справжнім українцем. Не дарма він навчався у Львівській художній академії. Картини свої підписував «Краматорськ. Україна». Його стиль абсолютно унікальний. Його роботи не для продажу, але я прагну аби їх побачив світ. Вже маю зацікавленість від деяких музеїв за кордом, зокрема в Англії та Франції. Сподіваюсь, що після перемоги мені вдасться втілити задумане в реальність та влаштувати експозицію картин за кордом», – ділиться Максим.
Наразі Максим є засновником проєкту «Культурний спротив українського Донбасу проти Російської агресії», мета якого популяризувати роботи Івана Борисова. Нещодавно Максим і сам став художником. Своїм наставником та учителем називає дядю Ваню.

Художник облаштував майстерню на базі Вищого професійного училища №7 у Вінниці. Керівництво закладу радо надало приміщення Максиму для творчості.
«Я маю на меті популяризувати стиль трафаретний живопис, проводити майстер-класи в громадах, навчати дітей. Хочу розповідати про дядю Ваню, разом з його картинами трошки свої буду показувати. Якщо його спадок не для продажу, то свої картини я залюбки продаю та дарую. Нещодавно три свої роботи подарував нашим військовим. Відкрию невеличку таємницю, можливо мені виділять місце у Вінниці під мурал. Коли я зможу його написати, побачите який він буде незвичний. Все більше нічого не розкажу, все побачите самі», – ділиться художник.
Наразі Максим Дрогобецький мріє про майстерню в якій можна буде працювати цілодобово. Його картини вже виставлялись в Домі художника та галереї Арт-Шик.
Анна Болховітіна