Якщо ви додаєте йод у ґрунт, то він допоможе посилити процеси азотного обміну. Тобто йод в такому разі виступатиме як азотні добрива. Водночас він також працює як антисептик, знищує шкідників на листі і в землі.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику. Також ми повідомляємо про те, як підготуватися до наступного сезону.
Розчин йоду використовують і ранньою весною для стимуляції та пророщування насіння. Ним лікують деякі хвороби. Наприклад, сіру гниль, фітофтороз, борошнисту росу. Йод як добриво підходить баклажанам, капусті, огіркам, томатам, суниці та полуниці. В такому разі використовують позакореневе підживлення.
Йод для вирощування капусти
Йод для кабачків
Йод для дерев
Йод для томатів, перцю, баклажанів
Йод для полуниці
Для томатів
Зазначимо, що відношення томатів до йоду особливе. Якщо при вирощуванні розсади одноразово полити рослини слабким розчином йоду – 1 крапля аптечного розчину йоду на 3 літри води, квіткові кисті розвиваються швидше і бувають більш розгалуженими, з великою кількістю зав’язей.
При зав’язуванні наступних кистей вже в ґрунті томати також корисно полити під корінь йодною водою з розрахунку 3 краплі на цебро, по 1 л на рослину.