Після того, як полуниця вже відплодоносила, за нею треба продовжити догляд. Якщо ви хочете, щоб ця культура щороку давала хороший і смачний урожай, необхідно доглядати її цілий рік. Ці поради допоможуть тим, хто має паростки сорту, які дають урожай лише один раз, а не кілька.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про нагальні сезонні роботи в саду на городі та квітнику.
Після плодоношення, у полуниці починають формуватися нові побіги, рости нове листя, вуса з розетками, і закладаються квіткові бруньки.
Як тільки полуниця відплодоносить, необхідно позбутися сухого і червоного листя. Також варто видалити непотрібні вуса. Листя варто обрізати ножицями, а не виривати руками. Такими діями ви просто травмуйте кущ і він почне хворіти. Старе листя необхідно прибрати з ділянки, і спалити.
Якщо ніжки стали короткими та потовщеними, і пожовтіло центральне листя, це вплив нематоди. Заражений кущ потрібно викопати, обприскати окропом і прибрати з грядки.
Після того, як ви проведете обрізання листя, стару мульчу необхідно теж прибрати.
Підживіть кущі мінеральними речовинами з додаванням мікроелементів. На 1 м доведеться внести 30 грамів поживних речовин. Можна використовувати спеціальні добрива цієї культури. Не можна використовувати речовини, що містяться хлористий калій, він призведе до поганого росту та плодоношення. Підживлення варто вносити на глибину 6 см.
Якщо погода суха, полуниця потребує поливу. Полив варто проводити раз на 7 днів, по 10 л на 1 м2. Осінь ефективно використовувати краплинний полив.
Після поливу землю необхідно розпушити, і позбутися бур’янів. Навколо кущів укладіть шар мульчі із соломи, торфу, або подрібненої трави.
Не забувайте вчасно видаляти вуса. Якщо цього не зробити, то наступного року буде мало ягід, бо всі сили підуть на формування розеток, а не квіткових бруньок. Видалення вусів стимулює закладку нових квіткових бруньок.