Айстри можна садити навесні або восени, але якщо ви хочете отримати раннє і рясне цвітіння, то краще садити їх під зиму. Але як це зробити правильно?
Видання «Новини Вінниці» пропонує добірку порад для садівників, городників та квітникарів про необхідні сезонні роботи на ділянці.
Підготовка насіння
Ви можете купити насіння айстр або зібрати їх самі з торішніх квітів. Якщо ви збираєте насіння, то потрібно зробити це в суху та сонячну погоду, коли вони повністю дозріли.
Насіння айстр зберігається в мішечках, які утворюються на місці пелюсток. Потрібно акуратно відокремити мішечки від квітконосів та висушити їх у тіні.
Потім потрібно розтрусити мішечки та відсіяти насіння від сміття.
Вибір місця та ґрунту
Вони не переносять застій, тому ґрунт повинен бути пухким, родючим і добре дренованим.
Ви можете покращити якість ґрунту, додавши до нього перегній, компост, торф або пісок.
Не рекомендується садити айстри на тому ж місці, де раніше росли інші айстрові квіти, щоб уникнути зараження шкідниками та хворобами.
Посадка айстр
Посадка айстр під зиму проводиться наприкінці вересня — на початку жовтня, коли ґрунт ще теплий. Ви можете садити айстри у відкритий ґрунт або горщики, які потім приберете в тепле місце.
Потім потрібно покласти в кожну ямку по 2-3 насінини айстр і злегка притиснути їх до ґрунту. Зверху потрібно посипати тонким шаром землі та злегка утрамбувати.
Після посадки потрібно полити посадки теплою водою і накрити їх сухим листям, соломою або тирсою, щоб захистити від заморозків.
Для посадки в горщики потрібно вибрати досить місткі посудини з отворами, наповнити їх сумішшю торфу, піску та перегною і посадити насіння айстр так само як у відкритий ґрунт.
Після посадки потрібно полити горщики водою і поставити їх у тепле та світле місце, наприклад, на підвіконня чи теплицю.
Догляд за айстрами
Догляд за айстрами в зимовий період не потребує особливих зусиль. Головне не допускати перезволоження ґрунту та не знімати укриття з посадок у відкритому ґрунті до весни.
Якщо зима малосніжна, то можна трохи поливати посадки раз на місяць теплою водою. Якщо зима снігова та морозна, то можна не поливати посадки взагалі.
Наприкінці зими або на початку весни можна підгодувати айстри слабким розчином мінеральних добрив, щоб стимулювати їх зростання і цвітіння.