З 24 лютого медицина Вінницької області перейшла працювати на військово-цивільні рейки. На Вінниччині створили єдиний медичний простір військово-цивільної медицини. Медична галузь області поборола виклики воєнного часу.
На колегії Департаменту охорони здоров’я та реабілітації підбивали підсумки роботи галузі у 2022 році та говорили про перспективи на 2023 рік.
На колегії окремо зазначалося, що з 24 лютого мобілізовано 555 медичних працівників, з яких 5 загинули, боронячи нашу державу.
За словами посадовиці, у період воєнного стану медична галузь постала перед багатьма труднощами, але завдяки спільній роботі усієї медичної спільноти області виваженим управлінським рішенням та якісній координації, ці виклики подолали.
В області створено:
* забезпечено стабільне надання медичної допомоги;
* створено мобілізаційний резерв виробів медичного призначення та медикаментів;
* створено гуманітарний медичний хаб (за 2022 рік відбулось 130 поставок гуманітарної допомоги загальною масою понад 380 т. на загальну суму 109 млн грн);
* впроваджено нові підходи щодо підготовки кадрів з релокацією Української військово-медичної академії в медичний простір області;
* забезпечено функціонування закладів охорони здоров’я в умовах енергетичної кризи.
Також Наталя Заболотна підкреслила, що за сприяння обласної військової адміністрації Вінниччина отримала 130 т. медичної гуманітарної допомоги на загальну суму 51 млн грн. Зокрема, до закладів охорони здоров’я доставлено близько 100 тонн продуктів харчування.