Сорокова сесія Вінницької обласної ради відбулась за присутності у сесійній залі 60 депутатів. Нагадаємо, що загалом депутатські мандати на останніх місцевих виборах отримали 84 депутати.
У наших повідомленнях ми раніше детально інформували про роботу депутатського корпусу. Остання сесія, як і попередні, відбулась за регламентом, в останню п’ятницю місяця.
Після проведення формальних процедур, як то – реєстрація в залі, обрання лічильної комісії, технічні повідомлення, ще до початку основної роботи депутати заслухали виступ керівниці Центрального представництва Координаційного центру з питань поводження з військовополоненими та зниклими безвісти Юлії Приймак. Хоча її на посаду призначили ще у грудні минулого року, депутатам її офіційно представили тільки зараз.
Тут варто зазначити, що очолює її генерал Кирило Буданов, керівник ГУР. До речі, від його імені Юлія Приймак передала грамоту депутату Віктору Пигулі, його відзначили за сприяння роботі Координаційного центру.
Першим питанням порядку денного було ухвалене звернення до Верховної Ради України «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Вінницької області». Ми детально повідомляли про це раніше. Депутати підтримали звернення 58 голосами із 60 присутніх. Там йдеться про законодавче урегулювання заборони діяльності УПЦ МП. Також депутати рекомендували місцевим радам розірвати всі договори оренди комунальних земель та майна, яке здійснює ця церква.
Серед інших питань, а їх загалом було 23, депутати проголосували за перейменування населеного пункту Красне на Щасливе,
Рішення було прийняте відповідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Це село знаходиться у Крижопільській громаді, і депутати селищної ради звернулися до обласних колег з пропозицією перейменування населеного пункту. Нова назва села внесена за пропозицією ініціативної групи жителів Голубецького старостинського округу.
І на сам кінець депутати будуть унормовувати процедуру закордонних відряджень депутаток, бо немає чіткої процедури щодо відряджень за кордон у воєнний час.