Серед найбільш характерних порушень зберігання пального без наявності ліцензій (+1 млн грн), відсутність встановлених рівнемірів-лічильників та витратомірів лічильників (+ 1,2 млн грн), не проведення розрахункових операцій через РРО (+ 1,2 млн грн), безліцензійна торгівля алкоголем/тютюном (+ 459 тис.грн).
Про це повідомив під час пресконференції начальник ГУ ДПС у Вінницькій області Микола Суржиков.
«За I квартал 2021 року проведено 57 перевірок у сфері обігу підакцизних товарів, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на 4,3 млн грн. Зокрема, 21 перевірку з метою контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері виробництва та обігу пального, де було застосовано 3,6 млн грн фінсанкцій, та 36 – у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, де було застосовано 3,6 млн грн. фінсанкцій».
Суржиков нагадав, що на 1 квітня на території регіону роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюють 3201 суб’єктів підприємницької діяльності. Вони придбали майже 7,5 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі, в т.ч. майже 4,1 тисячу – алкогольними напоями та понад 3,4 тисячі – тютюновими виробами.
Окрім того в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового зареєстровано 213 суб’єктів господарювання. Наразі у них є 350 діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та 1792 – на право його зберігання