Індекс промислового виробництва за 10 місяців поточного року становив – 91% (спад – 9% з початку року), для порівняння – минулого року цей показник становив 119%. Тобто, порівняно з торішніми показниками економіка області втратила 28% свого потенціалу.
Про це йдеться на сайті Вінницької ОДА.
У понеділок, 30 листопада, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко поінформував про стан промислового сектору економіки Вінниччини.
Він висловив сподівання, що промисловий сектор економіки поступово виходить з кризи. Так, у жовтні індекс промислового виробництва, у порівнянні з вереснем 2019 року, збільшено на 14%.
Між іншим, за січень-жовтень поточного року відбулось зростання промислового виробництва у фармацевтичній галузі (вдвічі), а також відбулось зростання в добувній промисловості та розробленні кар’єрів на 20,5%.
Що й не дивно стосовно фармації, під час пандемії.
В області найменший спад спостерігається на підприємствах з виробництва харчових напоїв та продуктів, а саме – на 2,6%.
Також посадовець оприлюднив цифри погалузево, де спад виробництва найбільший.
Найбільший спад відбувся на підприємствах легкої промисловості – на 44%.
На 25% скоротилось виробництво на підприємствах машинобудівної галузі.
“При цьому варто зазначити, що завдяки створенню нових виробництв частка Вінниччина в загальнонаціональному обсязі реалізованої продукції має тенденцію до збільшення, що підтверджує позитивна динаміка – з 2,2% у 2014 році до 3,2% за 9 місяців 2020 року”, – цитує чиновника сайт ОДА.
Варто відзначити, що індекс будівельної продукції за підсумками січня-жовтня поточного року складає 102,4%. Водночас частка Вінниччини за 10 місяців поточного року в загальнодержавному обсязі зросла з 3% до 5,2%.
Проте, під час цього спаду спостерігаються й обнадійливі тенденції.
“Поширення коронавірусної інфекції суттєво вплинуло на весь господарський комплекс. Попри це, в області вдалося збільшити надходження податків до зведеного бюджету майже на 11%, зростання середньомісячної заробітної плати — на 9,3%. Крім цього, обсяги експорту зросли на 7,7%, оборот роздрібної торгівлі — на 5%, обсяг будівельної продукції — на 2,4%”, – сказав Володимир Мережко.
Так, середньомісячна заробітна плата в області за січень-вересень поточного року – 12 133 грн, що на 22,2% більше середнього рівня по економіці й на 11,7% більше, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.