Управління Держрибагентства у Вінницькій області узагальнило подану інформацію щодо звітності № 1 А – риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2020 рік». Так, у минулому році відомству надали звітність 345 суб’єктів господарювання. З яких: 179 були фізичними особами-підприємцями та 66 – юридичними.
Про це повідомив Вінницький Рибоохоронний Патруль.
Загальний обсяг виловлених водних біоресурсів у Вінницькій області склав 1 313 тонн.
Загалом було добуто такі види риб: товстолоб і білий амур – 581 тонна, короп – 457 тонн, сомові – 161 кг та інші види риб (щука, судак, лящ, карась, плітка, краснопірка, окунь) – 274 тонни. В області вирощуванням та виловом риби у 2020 році займались суб’єкти аквакультури та спеціальні товарні рибні господарства, що працюють відповідно до режимів рибогосподарської експлуатації.
У 2020 році на Вінниччині реалізовано товарної риби, вирощеної в умовах аквакультури, н а суму 36,4 млн грн, а рибопосадкового матеріалу – 4,8 млн грн.
Деякі суб’єкти господарювання під час здійснення своєї діяльності посилались на низку проблем, які перешкоджають оптимальному веденню рибного господарства. Однією із найпоширеніших проблем є несприятливі природні умови. А також нестабільне економічне становище населення, зростання цін на корма, рибопосадковий матеріал, добрива, ветеринарні препарати та матеріально-технічні засоби.
«Вітчизняна аквакультура має значний потенціал розвитку в частині збільшення обсягів виробництва та урізноманітнення об’єктів аквакультури. Розвиток рибного фермерства є одним з пріоритетних напрямів у 2021 році», – повідомив Начальник управління Олексій Ягельський.