Загальна площа вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин у 10-ти лісгоспах становить понад 600 га. Поступово чисельність кабана збільшується. За даними щорічного обліку диких тварин у мисливських угіддях області у 2019 році зафіксовано 1458 голів кабана, у 2017 році було 1258 голів.
Про це повідомили на сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства в мережі Фейсбук.
Флагманом у веденні мисливського господарства області, в тому числі створення вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин, є ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство». Саме на цьому підприємстві у 2011 році побудовано перший вольєр площею 200 га.
“Ліниві, шкодливі і непередбачувані, у них шлюбний період не за графіком, але сніданок – обов’язково за розкладом. Такі кабани у вольєрі ДП «Вінницький лісгосп».
Близько шести десятків дорослих особин, підсвинків і новонароджених кабанів наразі мешкає на 163-х гектарах вольєру для напіввільного утримання мисливських тварин, що знаходиться на території Вороновицького та Шендерівського лісництв Вінницького лісгоспу. Це за неповних два роки вінницьким лісівникам вдалося розвести кабанів. Починали практично з нуля. Після того, як вольєр спорожнів після загибелі тварин, сюди завезли 6 самок та одного самця з інших господарств”, – пишуть лісівники у соціальній мережі.