На черговому засіданні Ради оборони Вінницької області, яке проводила перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна, обговорювали стратегічно важливі питання забезпечення енергетичної стабільності області в умовах постійних атак ворога на енергетичну інфраструктуру України. В центрі уваги шляхи зміцнення енергетичної незалежності регіону.
Про це повідомили у Вінницькій ОВА.
У засіданні взяли участь керівники області, представники структурних підрозділів ОВА, керівники енергетичних компаній, військові та представники ДСНС.
ОВА ініціювала створення енергетичного паспорта регіону, який став основою для оцінки енергетичного потенціалу області, визначення перспективних проєктів та шляхів розвитку нової генерації електроенергії. У ході досліджень встановлено, що в найближчі роки потужність нової генерації у Вінницькій області може зрости на 700 МВт.
Щодо реалізації стратегії розвитку розподіленої генерації доповів т.в.о. начальника Управління розвитку територій та інфраструктури ОВА Владислав Валендюк.
Він зосередився на важливості розвитку розподіленої генерації, яка є однією з основ забезпечення енергетичної стійкості країни, особливо в умовах постійних ризиків і викликів, що створює агресор.
Відповідно до стратегії розвитку розподіленої генерації, яку розробив і затвердив Кабінет Міністрів України, передбачається суттєве зміцнення об’єднаної енергетичної системи України та зниження її вразливості до зовнішніх впливів.
Створено дієві фінансові інструменти для розвитку розподіленої генерації.
Генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Юрій Касіч повідомив, що Вінниччина була і залишається серед лідерів з розвитку малої розподіленої генерації.
Юрій Касіч зазначив, що наразі потребує розв’язання питання того, що майже вся наявна в області мала генерація може працювати тільки, коли паралельно працює об’єднана енергосистема України. Тобто такі об’єкти мають системне значення. Для забезпечення стабільного електропостачання в регіоні доцільно перевести станції малої розподіленої генерації в розряд місцевих для забезпечення живленням окремих територій області.