Це інтерв’ю дуже правдиве і з багатьма сенсами з людиною, з митцем, який пропагує Україну і подекуди самотужки розвиває мистецтво, допомагає митцям та ЗСУ, дітям та нам усім.
Неперевершена людина, меценат, народний художник України та вінничанин Володимир Козюк розповів журналістці видання «Вінниця ПресПоінт» про нові проєкти, пленери, про місію художника та митця у важкі воєнні часи.
Зустріч відбулася в майстерні народного художника України Володимира Козюка, серед полотен і фарб. Готуючись до інтерв’ю розмовляємо про велику кількість проєктів митця. Це неймовірно скільки творчих ідей та колаборацій реалізовує під час війни Володимир Козюк. Серед проєктів «Фарби полум’я сердець» проєкт, який об’єднав на підтримку України митців з 55 країн. Об’єднав людей творчість яких залишиться нетлінною в історії людства. Тим часом в майстерню з пошти привозять роботу Володимира Козюка «Щедрик» її повернули з США де експонували у відомому на весь світ концертному залі Карнегі-Холл.
Отже, наша розмова, про мистецтво і культуру України під час війни. Про розуміння сенсів, підтримку та самих митців.
Скажіть, будь ласка, на скільки видозмінюється українське мистецтво під час війни свідком яких змін ви є? І чи це впливає безпосередньо на вашу творчість?
Згодом Володимир Козюк створив низку рефлексій на події які відбувались в Україні. Цей живопис митець називає справді важким, адже він забирає душевні сили митця, який переживає це все.
Ви спостерігаєте за трансформацією українського мистецтва, що ви бачите як митець, які зміни відбулись під час повномасштабного вторгнення?
Скажіть, будь ласка, на скільки сьогодні важлива підтримка мистецтва на державному рівні?
У вас просто безліч проєктів це і «Код нації», і «Україна крізь віки», «Фарби полум’я сердець», а також у Вінниці ви долучались до «Економічного Форуму» де були реалізовані на допомогу ЗСУ ваші роботи. Розкажіть про це? А також, я знаю що у вас була якась цікава історія пов’язана з підтримкою мистецтва і Віктором Ющенком, можете розповісти?
Володимир Козюк розповів, про свою культурну місію під час війни, про культурне волонтерство та волонтерство реальне. А також, про важливість і взаємозв’язок між мистецтвом та ідентифікацією країни як такої.
Більше дивіться у відео: