У Вінниці відбулася тридцята сесія Кластеру “Енергетичний пул Вінницької Торгово-промислової палати”. У заході взяли участь провідні компанії, що реалізують масштабні енергетичні й енергоефективні проєкти на Вінниччини, працюють у сфері зеленої енергетики. Захід проведено за підтримки та партнерства Громадського об’єднання “Ми – Вінничани”.
Серед учасників форуму – керівництво ПАТ “Вінницяобленерго”, топ-менеджери компанії “MXП”, громадської спілки “Global 100 RE Ukraine”, компаній “Промавтоматика Вінниця”, “SV-eco” та інших бізнес-структур регіону.
Організатори позиціонують це профільне об’єднання енергокомпаній Вінниччини як майданчик для задуму й обговорення ідей щодо енергоефективності області.
До речі, сесія збіглася у часі з п’ятирічним ювілеєм відомого далеко за межами регіону експертного об’єднання.
За 5 років в роботі пулу взяли участь понад 700 представників бізнес-спільноти Вінниччини, 45 підприємств презентували свою продукцію, розповідає Голова Правління Кластеру “Енергетичний пул”, експерт UNIDO, експерт Вінницької ТПП Віктор Дядькович. Причому, вінницьке об’єднання надавало також свій майданчик колегам з Києва, Львова, Черкас.
Експерти “Енергетичного пулу” акцентують: сьогодні енергетики країни й Вінниччини, зокрема, найперше сфокусовані на справді героїчному подоланні наслідків російських терористичних атак. Водночас вони у цих надскладних умовах вже сьогодні створюють енергетичну модель майбутнього, побудовану на сучасних технологіях та інноваціях, штучному інтелекті, досягненнях зеленої енергетики.
На сесії кластеру також йшлося і про нагальні проблеми, зокрема, про шляхи подолання вимушеного енергетичного колапсу, який українцям влаштував ворог.
Генеральний директор АТ «Вінницяоблерерго» Андрій Поліщук розповів «Новинам Вінниці», що ситуація з розподілом на Вінниччині є хоч і складною, проте керованою.
Наразі Вінницькій області потрібно приблизно 650 Мегават. Натомість, за “квотою” від “Укренерго” регіон отримує потужність у 350 Мегават. Влітку ж потрібно близько 420-450 Мегават для повного електрозабезпечення всіх споживачів регіону, отже тоді дефіциту потужностей не буде.
«Вінницяобленерго» вже наближається до стабілізації енергосистеми. Сьогодні вже працюємо з крупними підприємствами, домовляємося про складення безпеперевних циклів для двох, трьох, чотирьох виробничих компаній. Заповнюємо рівномірно графіки, щоб забезпечити більш-менш сталий режим електропостачання», – зазначив Андрій Поліщук.
Він говорить, що на мешканців очікує значне полегшення, після того, як компанія повністю комп’ютеризує всі виробничі й бізнес-процеси, як усі графіки будуть виконуватися в автоматичному режимі.