На зустрічі керівництва обласної військової адміністрації та представників ВПП ООН в Україні було вироблено алгоритм співпраці та механізми надання продовольчої і грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані у громадах Вінниччини.
Обласні посадовці обговорили найважливіші аспекти допомоги переселеним громадянам із координаторкою з надзвичайних ситуацій Всесвітньої продовольчої програми в Україні та прилеглих країнах Корін Флейшер. У зустрічі також взяли участь Салім Муса – представник ВПП та Педро Матос – представник Вінницького офісу ВПП.
В процесі перемовин сторони зосередились на трьох напрямках :
* Допомога і підтримка лікарень, госпіталів, дитячих садочків та соціальних установ (продуктова та фінансова);
* Підтримка малих підприємців і фермерів ( в більш далекій перспективі).
Розмова точилась навколо реальних потреб громад області та допомоги переселеним громадянам і вразливим групам населення аби продовжити співпрацю в єдиній системі.
Корін Флейшер відзначила серйозну роботу Вінницької обласної військової адміністрації по організації підтримки внутрішньо переміщених осіб у складних умовах та охарактеризувала програми, якими опікуються представники ВПП ООН:
Пані Флейшер зазначила, що на Вінниччині представники ВПП будуть втілювати переважно фінансову програму, оскільки у переселенців тут є доступ до ринків та супермаркетів, тому підтримка буде у формі готівки.
Педро Матос акцентував, що в місії є вже розроблена система, але важливо напрацювати спільний алгоритм дій для більш ефективної співпраці саме з громадами Вінниччини, враховуючи, що завданням ВПП ООН також є підтримка місцевого бізнесу і найбільш вразливих категорій.
Підтримав цю думку і Салім Муса, який зауважив, що продуктова програма на даний час більш актуальна на Сході України.
Салім Муса запропонував розробити і надати список потреб від громад стосовно продуктової програми, підкресливши, що преференції від представництва Всесвітньої продовольчої програми в Україні також надаватимуться сім’ям, де є діти та люди з інвалідністю.
Підсумовуючи результати зустрічі, перший заступник начальника ВАО Наталя Заболотна зазначила:
На сьогодні у Вінницькій області понад 45 тисяч внутрішньо переселених осіб, внесені до державного реєстру та отримали посвідку. На рівні громад цифра переселенців сягає 72- х тисяч. Є усі контакти цих людей задля можливості надати вже за кілька днів необхідну їм допомогу.