У лютому у Південній півкулі, де зараз закінчився літній сезон, спостерігалася сильна спека, а у Північній – були зареєстровані високі температури, нетипові для зими. Як повідомляють експерти Всесвітньої метеорологічної організації, у деяких частинах Північної та Південної Америки, Африки, Азії, Австралії та Європи спостерігалися рекордні температури або в окремі дні або протягом місяця.
Про це повідомляють Новини ООН.
З іншого боку, на більшій частині території північного заходу Канади, Центральної Азії, а також території від півдня Центрального Сибіру до південного сходу Китаю в останній тиждень місяця спостерігалися виняткові холоди.
Європа
Попередні оцінки показують, що на більшій частині Європи (за винятком півночі) середня температура лютого була як мінімум на 2 градуси Цельсія вищою за норму. У деяких частинах Центральної та Південно-Східної Європи спостерігаються ще вищі відхилення від норми – на 4-6 градусів.
Таким чином, лютий 2024 року, ймовірно, був найтеплішим або одним із найтепліших місяців лютого за всю історію спостережень у цьому регіоні.
Зима 2023-2024 років у Південно-Східній Європі була на 2-3 градуси теплішою, ніж зазвичай, а також могла бути рекордно теплою. При цьому спостерігався різкий контраст між холодною Північною Європою та набагато теплішими середніми та субтропічними широтами.
Наприкінці лютого 2024 року у східній частині Центральної Європи та Південно-Східної Європи відбулося значне потепління. Максимальні температури в деяких місцях сягали 20 градусів і вище, що як мінімум на 10 градусів перевищувало середню температуру лютого.
За рекордно теплою погодою стояли системи низького тиску, які переміщалися з Північної Атлантики до Європи у поєднанні з глобальним потеплінням та особливо потеплінням поверхні Середземного моря.