Чому ситуація з заміною обласного партійного керівництва у ВО «Батьківщина» викликала певний резонанс в місцевих ЗМІ, і чому майже непомітно пройшла аналогічна подія у Вінницькому «ОПЗЖ», де не так давно теж відбулася зміни керівництва?
Відповідаємо. Тому що «ОПЗЖ» ані журналіста, ані експертам, ані абсолютній більшості вінничан не є цікавим проектом. “Партія регіонів” навіть у апогеї свого правління перебувала на Вінниччині у глибокому електоральному маргінесі. А сьогодні – можливо (сумнівно) набере за рахунок підкупів та експлуатації ностальгічної теми про «долар по 8 грн» у військових пенсіонерів свої 4-5%… І на цьому все.
Натомість дитятко Юлії Володимирівни – «Батьківщина» колись (у 2006-2007 роках) була фаворитом симпатій вінницьких виборців. Вигравала вибори. Проводила у депутати обласної та міської рад таких персонажів, яким у кращі часи не довірили б ганчірку прибиральника.
І все ж при владі не втрималася.
А ще за півроку – у жовтні – перейде у ту саму другу «любительську» політичну лігу, у якій наразі на Вінниччині перебуває й «ОПЗЖ».
Як і чому це сталося? Давайте подивимося на ще одну подію з партійного життя «Батьківщини» в іншій області (кураторство у якій віднедавна здійснюватиме Людмила Щербаківська). А потім порівняємо цю подію з публічно озвученими оцінками діяльності уже нинішнього керівництва «біло-сердешних». Від своїх же колег, між іншим.
Отже, новина перша.
П’ятеро народних депутатів від фракції «Батьківщини» готові взяти на поруки голову Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у проханні та одержанні неправомірної вигоди.
Відповідні заяви вони подали до Вищого антикорупційного суду 12 лютого.
Поручителями глави Чернівецької облради виступили наступні депутати: Сергій Власенко, Вадим Івченко, Михайло Волинець, Іван Крулько і Анджеліка Лабунська.
Як встановило слідство, голова Чернівецької облради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців Чернівецької області надати йому неправомірну вигоду у 400 тисяч доларів за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу. Слідство задокументувало, що у період з серпня по жовтень 2019 року частину коштів у сумі 180 тис. дол. голова Чернівецької облради від підприємця одержав. Переговори проводилися щодо Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця».
Ну, хабар, ну й що таке у цьому?
Та нічого. Тільки те, що виборці це бачать і на місцевих виборах дадуть цьому оцінку.
Новина друга – коментар депутата Вінницької обласної ради від ВО «Батьківщина» Тетяни Редько щодо особи нового партійного шефа:
«Мої переконання такі – головою партії має бути людина із бездоганною репутацією, яка має авторитет серед людей. Я не голосувала за Мейдича, бо як журналіст знаю багато чого… Як депутат, яка на попередніх виборах до облради набрала по округу майже 50% голосів у умовах поголовного БПП без гречкосійства, зібрала команду авторитетних людей, я не розумію, коли здобувають перемогу за окорочки, кури, піци, торти.
Бо це не лише протизаконні дії, але й небезпечні для держави, бо, створивши сітки лохократів, які готові купитись, ми в одну мить піднесемо Україну на тарілці Путіну. Бо в якусь мить саме окупант зможе дати більше за всіх і піци, і курей, і навіть грошей… Але лише раз! І — прощай, країно!
До редакції були десятки листів із сіл, коли люди жалілись, що під час виборів їм молокозаводи підняли ціни, а потім опустили»
Її колишня колега – Наталія Солейко:
«Я із великим подивуванням впізнала в Мейдичі чоловіка з іншим прізвищем. Тоді він був Погорельським і проходив по справі щодо погромів виборчої комісії, які зашкодили моїй перемозі! Є відеофакти… Здається, він навіть був у бігах. Як він міг потрапити в наші ряди та ще й депутати? Не розумію».
Напевно, тому багато ЗМІ одразу вибухнули шквалом подробиць біографії нового очільника «Батьківщини», згадали не лише про зміну прізвища, але й те, що міліцейські високопосадовці, зокрема генерал Дремлюга, згадували кримінального авторитета “Монгола” поряд із цим прізвищем, коли підозрювали в незаконному зберіганні зброї та розбої.
Тепер висновки.
Колеги по «Батьківщині» говорять, що нове обласне партійне керівництво:
1) замішано у підкупі виборців;
2) має кримінальну історію;
3) порушувало закон у протидії самій «Батьківщині».
Помножуємо це на випадок у Чернівцях і…
Чуємо траурний марш по рейтингу «Батьківщини» уже сьогодні.
Сергій Негодун