Підірвавши Каховську ГЕС, російські окупанти спричинили найбільшу з часів Чорнобильської трагедії техногенну катастрофу на нашому континенті.
Про попередні наслідки підриву ГЕС повідомили в “Укргідроенерго”.
Продовжуємо інформувати вінничан про наслідки катастрофи на Каховській ГЕС та подолання ситуації.
Після підриву ГЕС Каховське водосховище, яке забезпечувало водою чотири області України та сприяло розвитку сільського господарства, втратило значну частину води, що призвело до проблем з водопостачанням на півдні України. Також позбавлено водопостачання та окупований росіянами Крим.
Енергосистема втратила 1,5 – 2 млрд КВт/год електроенергії, які станція виробляла в середньому для енергосистеми на рік до жовтня 2022 року, а також маневрові потужності для регулювання пікових навантажень, зокрема, у Херсонській та Миколаївській областях.
Під загрозою загибелі та знищення тварини й рослини, які мають різний природоохоронний статус. Деякі екосистеми Україна може втратити назавжди. Зокрема, лише у зимовому саду Каховської ГЕС було понад 1000 екземплярів унікальних рослин, які роками збирали та вирощували співробітники станції.
Окрім того, внаслідок теракту окупантів було втрачено:
глибоководний шлях від Чорного моря до Запоріжжя, який годував та був артерією для проходження суден з усього світу;
міст з автомобільною дорогою та залізничним сполученням, газопроводом та іншими комунікаціями, що з’єднували правий і лівий берег.
Фото: Maxar Technologies/Handout via REUTERS