У цьогорічний сезон цукроваріння увійшло лише дев’ять заводів Вінниччини та й на них перед початком сезону було не все гаразд з питаннями охорони праці та промислової безпеки. Про це повідомляє ТУ Держгірпромнагляду у Вінницькій області.
Під час планових перевірок, впродовж літа на цих підприємствах було виявлено 706 порушень. За результатами перевірок заборонена експлуатація 171 одиниць обладнання, до адміністративної відповідальності притягнуто 31 посадову особи та працівників, а протягом 2011-2012 рр. на підприємствах цукрової галузі сталося 5 нещасних випадків, з яких 2 смертельних, 3 — з важкими наслідками.
Не так давно під час колегії «Про стан охорони праці та готовність цукрових заводів Вінницької області до сезону цукроваріння 2012 року» керівники цукрових заводів області звітували про усунення порушень та виконання приписів. Вони відповідально поставились до проведених перевірок, оперативно розробили та вжили заходи по усуненню виявлених порушень.
Директори цукрових заводів поділились проблемами, які сьогодні доводиться долати аби убезпечити умови праці робітників та привести рівень промислової безпеки до належного стану.
Володимир Омельченко директор цукрового заводу, на якому в жовтні минулого року під час ремонту бурякорізки стався груповий нещасний випадок: одна людина загинула, а троє робітників були важко травмовані, наголосив на тому, що до початку сезону цукроваріння необхідно всі вимоги з охорони праці виконати. Він зазначив, що коли це велика трагедія для підприємства та родини, яка втратила годувальника. Психологічна травма для всього колективу, бо люди до кінця сезону так і не змогли забути того, що трапилось. Працювали вже не з таким ентузіазмом. Доба простою заводу обійшлась власникові у 1 млн. 400 тис. грн., а заміна зношеного обладнання — у 600 тис. грн. А відтак, краще працювати з меншими фінансовими затратами та без втрат робітників. Правда, не всі власники хочуть вкладати в охорону праці гроші, тому керівникам цукрових заводів доводиться нелегко.