За процесуального керівництва Вінницької окружної прокуратури спільно з Вінницьким районним управлінням поліції та відділом протидії кіберзлочинам у Вінницькій області виявлено та припинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 209 КК України (вчинення правочину з майном, одержаним злочинним шляхом, скоєне за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 362 КК України (несанкціонована зміна інформації в автоматизованих системах, що заподіяла значну шкоду), ч. 3 ст. 365-2 КК України (зловживання своїми повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки).
За даними слідства, група осіб організувала у м. Вінниці злочинну схему привласнення земельних ділянок громадян, їх незаконного продажу та подальшої «легалізації». Для реалізації злочинного задуму двоє організаторів залучили двох «підставних» осіб-пособників, від яких отримали персональні дані та особисті документи землевласників. Після цього спільники подали державному реєстратору підроблені правовстановлюючі документи на земельні ділянки.
Надалі реєстратор, зловживаючи своїми повноваженнями, шляхом незаконної зміни відомостей державного земельного кадастру та державного реєстру речових прав на нерухоме майно змінив дійсних власників двох земельних ділянок на «підставних» осіб. Далі зловмисники, діючи на підставі довіреностей від нібито нових «власників», незаконно продали обидві ділянки.
Внаслідок реалізації цієї схеми двоє вінничан втратили розташовані в обласному центрі земельні ділянки загальною вартістю понад 1 мільйон гривень, а покупець – грошові кошти, сплачені зловмисникам за придбання землі.
У кримінальному провадженні проведено ряд обшуків за місцями проживання та роботи учасників схеми, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, матеріальні носії інформації (флеш-накопичувачі, компакт-диски), земельну та бухгалтерську документацію.
На цей час повідомлено про підозру одному з організаторів схеми, двом «підставним» особам та реєстратору. Організовано проведення необхідних першочергових слідчих та процесуальних дій, вживаються заходи щодо повідомлення про підозру іншому організатору.
Нагадаємо, відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Вінницької обласної прокуратури