Сполучені Штати побоюються, що нещодавні удари українських безпілотників, націлені на російські системи раннього ядерного попередження, можуть розбурхати Москву в той час, коли адміністрація Байдена зважує, чи скасувати обмеження на використання Україною зброї, наданої США, для транскордонних атак.
Про це повідомляє видання The Washington Post
Оцінка ударів з боку США
Вашингтон передав Києву свою стурбованість двома спробами атак за останній тиждень на радіолокаційні станції, які забезпечують звичайну протиповітряну оборону, а також попередження про ядерні пуски з боку Заходу. Принаймні один удар в Армавірі, що на південному сході росії в Краснодарському краї, здається, завдав певної шкоди.
Проте український чиновник, знайомий із цією справою, сказав виданню, що росія використовувала радіолокаційні пункти для спостереження за діяльністю українських військових, зокрема за використанням Києвом повітряної зброї, як-от безпілотників і ракет. Чиновник на умовах анонімності для обговорення делікатного питання безпеки підтвердив, що Головне Управління військової розвідки МО, відоме за ініціалами як ГУР, несе відповідальність за удари.
Українська версія подій
Український чиновник сказав, що метою ударів було зменшити здатність росії відстежувати дії українських військових на півдні України. Безпілотник, який націлився на радіолокаційну станцію поблизу Орська, в Оренбурзькій області росії вздовж північного кордону Казахстану, подолав понад 1100 миль, що зробило його однією з найглибших спроб удару по території росії.
Український чиновник відмовився повідомити, чи удар 26 травня завдав шкоди.
Побоюються ядерного конфлікту
Американські офіційні особи заявили, що вони співчувають тяжкому становищу України — чиновники адміністрації активно зважують, чи зняти обмеження на використання наданої США зброї для ударів усередині росії.