Вінничан запрошують на цікаву екскурсію по Кримінальній Вінниці.
Крадії, розбійники, картярі, аферисти – чим вони жили, кримінальні події Вінниці набули розголосу у Петербурзі. Які махінації прогриміли на весь Радянський Союз, та хто такі маклаки та мазурики. Фармазонщики та “форточники” – як працювали та працюють. Все це буде витягнуто з старих документів, фактів, спогадів та інтерв’ю.
Організатор: “Віатур Вінниця”. Вартість – 200 гривень.
Подія відбудеться у неділю, 24 листопада об 11:00.
24 листопада до Вінниці завітає проект «Почути» — це проєкт про мистецтво, яке доступне для кожного. Саме там сучасні поети із різних регіонів України читатимуть вірші українською та жестовою мовами.
Вірші читатимуть такі поети: Соломія Беген, Надія Сеньовська, Ірина Одерако, Тетяна Медзуновська, Лія Алтухова, Олександр Козинець, Аня Яблучна, Анна Фадєєва, Анатолій Мілецький, Христина Полубічко, Таня-Марія Литвинюк.
Під час вечора відбудеться супровід жестовою мовою. Модерація – Олександра Смірнова.
Подія відбудеться у неділю, 24 листопада, о 17:00 у HUB «Місто змістів».
Культура епохи Відродження та її вплив на сучасність
Цієї неділі на вас чекає спеціальна подія, яку підготували наші друзі з «Новий Акрополь» розповість вінничанам про часи від падіння Римської імперії. минуло вже майже півтора тисячоріччя, впродовж яких Європа зазнала злетів і падінь, росту і деградації.
Втім, впродовж цих років було декілька ключових подій, які багато в чому сформували сучасну Європу. Свобода обирати власну долю в житті, вільний час після роботи, доступність витворів мистецтва в музеях та бібліотеках, і навіть свобода обирати вбрання – це все наслідки того культурного перевороту, який почався в Італії в 13 столітті. В історію він ввійшов під назвою «Ренесанс», що означає «Відродження».
Подія відбудеться у неділю, 24 листопада, о 19:00 у Дискус-клубі “Твоя думка” (ул. Архитектора Артынова, 12А)
Релігійне свято
За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять преподобного Федора Студита. Він народився в 758 році в Константинополі. Коли Федору виповнилося 32 роки, він з дружиною Ганною вирішив присвятити себе чернечого життя. Незабаром Федір став ігуменом. Він вів аскетичний спосіб життя, активно вивчав Святе Письмо. За викриття пороків царя Костянтина святий був ув’язнений.
Іменини
У неділю, 24 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Вікентій, Віктор, Євгеній, Максим, Степан, Федір.
Визначні події та дати
1638 – в урочищі Маслів Став ухвалена “Ординація Війська Запорозького Реєстрового”.
1910 – у Севастополі розпочала роботу офіцерська школа авіації.
1918 – ескадра Антанти окупувала Севастополь.
1994 – в Україні розпочала свою діяльність місія ОБСЄ.
2004 – Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем було визнано Віктора Януковича. Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ “не відповідає волевиявленню українського народу”. Не підписали протокол троє членів ЦВК – Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.
Народились
1972 – Юрко Юрченко, соліст гурту “Юркеш”.
Прикмети
Якщо на вулиці дощ або мокрий сніг, то до грудня ще потеплішає.
Погода тепла на Федора – значить, і зима теплою буде.
Світить сонце – до похолодання.
Якщо вночі на небі багато зірок, то наступний рік буде врожайним на гриби.
Щоб багато ягід вродило, заварювали чай з сушеними ягідками.
Якщо гуси на лід вийшли, то на Різдво потеплішає.