У Свято Українського Моря розповідаємо про більш ніж 100-річну історію його відзначення.
У січні 1918 року після прийняття IV Універсалу та проголошення незалежності України було прийнято закон «Про Флот УНР».
Чорноморський флот завдяки цьому закону оголошувався українським.
Підняття українських прапорів відбулося 29 квітня 1918 року у Севастополі. Від того дня жовто-синій стяг майорів на лінкорах, крейсерах та частині есмінців.
“Сигнал було подано зі штабного корабля «Георгій Побідоносець». На сторожі українського моря та водних кордонів стали сім лінійних кораблів, три крейсери, дванадцять есмінців, п’ятнадцять підводних човнів, п’ять плавучих баз, три румунських допоміжних крейсери, велика кількість транспортних та допоміжних кораблів. Командування флотом Української держави очолив капітан першого рангу Михайло Остроградський. Наступного року Морське міністерство УНР визнало 29 квітня Святом Українського державного флоту та Святом Українського Чорного моря”, – пишуть історики на своїй сторінці Фейсбук.
– У нашому місті був закладений фундамент для морської піхоти України.
– У 1919 році штаб берегових військ був перенесений до нашого міста.
– За наказом, від 3 лютого 1919 року, на вінницьких теренах було розпочато формування 1-го полку морської піхоти українського флоту.
– У «Журналі військових подій Гуцульського полку Морського флоту» є згадки про Бар, Жмеринку, Брацлав, Печеру, Сокілець, Кирнасівку, Христинівку.