Питання – навіщо депутати місцевих рад, зокрема, Вінницької обласної ради продукують різноманітні звернення до уряду, парламенту, глави держави, залишається без відповіді. Адже саме так, на жодне зі звернень, направлених обласною радою в столицю, депутати не отримали відповіді.
Тому ефективність цих звернень, з економічними та соціальними вимогами, сумнівна. У обласної ради є інші методи, як розв’язувати проблеми наповнення бюджету чи енергопостачання. А звернення – це досить неефективний засіб піару, і нагадування виборцям: «ми дбаємо про вас».
Цього разу автором чергової петиції, яка ляже у довгу шухляду в уряді й в Верховній Раді, став депутат від «Батьківщини» Геннадій Мазур. Прогнозовано, що проект звернення підтримає більшість в облраді, хіба що за виключенням фракції партії «Слуга народу». Але це ні на що не вплине у розв’язання проблеми.
Якщо коротко, то у зверненні йдеться про те, що:
«….змінами до частини четвертої статті 103-2 БКУ передбачається залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду, вилучати до державного бюджету. Ми пропонуємо залишити статтю 103-2 БКУ в чинній редакції. Можливість накопичення та використання залишків освітньої субвенції для органів місцевого самоврядування є мотивацією до оптимізації мережі закладів освіти. Вилучення таких фінансових інструментів призведе до формування неефективної мережі закладів освіти».
Більш детально з ним можна ознайомитися за посиланням.