Громадське обговорення реформи старшої школи відбулося у Вінниці. У ньому взяли участь: Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України; Надія Кузьмичова, заступниця міністра освіти і науки України; Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU; Володимир Буняк, директор департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА.
Пошук консенсусу й встановлення діалогу з громадами на місцях сприятиме ухваленню оптимальних рішень й успішній реалізації реформи старшої школи загалом. Це і є метою громадських обговорень, які ініціювало МОН. Наступна зустріч відбудеться 21 листопада у Кропивницькому.
Про участь міністра освіти і науки України Оксена Лісового видання «Новини Вінниці» повідомляло раніше, а зараз зупинимося на тому, що передбачає реформа освіти, і що вона змінить для учнів та батьків.
Надія Кузьмичова, заступниця міністра освіти і науки України, розповіла про принципи роботи майбутніх академічних ліцеїв та організацію освітнього процесу в них.
Створення великих відокремлених академічних ліцеїв дасть можливість організувати освітній процес більш ефективно.
Академічні ліцеї з наповненістю щонайменше 100 учнів на одній паралелі зможуть організувати реальний вибір профілів і предметів, їхнє різноманіття, поліпшити матеріально-технічну базу й зберегти висококваліфікованих педагогів.
Мережа ліцеїв зможе забезпечити широкий вибір профілів для учнів із сіл. За потреби, якщо ліцей розташований на значній відстані, дітям буде організовано доїзд або проживання в пансіонах.
Для впровадження реформи на місцевому рівні потрібні злагодженість і співпраця органів державної влади та місцевого самоврядування. Для ефективної реалізації змін області у співпраці з громадами мають сформувати таку мережу закладів, яка відповідатиме потребам учнів, дасть змогу якісно організувати профільне навчання і врахує демографічні виклики.
На важливості чути думку громад і враховувати особливості географії та наявної інфраструктури для створення якнайліпшої мережі закладів освіти наголосила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU.
Зміни в мережі освітніх закладів враховуватимуть демографічну ситуацію та особливості громади. Кабінетом Міністрів України будуть передбачені винятки, якщо створити відокремлені ліцеї буде неможливо з об’єктивних причин.
Володимир Буняк, директор департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, акцентував на тому, що в області нині проводять активну роботу з узгодження напрацьованої мережі академічних ліцеїв.