У Вінницькій облраді відбулося дві сесії в один день. Спочатку депутати провели 32 чергову, а потім 33 позачергову сесії. Розглядали питання порядку денного швидко, майже автоматично, а якщо й траплялися невеличкі суперечки та заминки в ході засідань, то через неточність формулювань у проектах документів.
Як зазначив голова облради Вячеслав Соколовий, під час розгляду першого ж питання порядку денного, звіту начальника ОВА Сергія Борзова за виконання делегованих повноважень у поточному році:
І усі присутні депутати проголосували за те, що взяли до відома цей звіт.
Також в автоматичному режимі депутати проголосували за те, щоб направити Президенту України, Верховній Раді, КМУ, РНБО звернення щодо законодавчої заборони діяльності у нашій державі такої організації, як Українська православна церква (московського патріархату).
Ми раніше більш детально писали про розгляд цього питання в обласній раді та про юридичні підстави цього кроку.
У зверненні до вищої влади щодо заборони зокрема є такий аргумент щодо законодавчого забезпечення цього кроку: «для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України».
Також у документі були й такі аргументи:
У зверненні зазначається, що воно приймається «враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій» цієї церкви та «інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі з метою захисту суверенітету, національної безпеки та територіальної цілісності, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі».
Депутати звернення підтримали також без зайвих обговорень і дискусії. З 60 присутніх обранців лише один «утримався», решта проголосували «за».
До всього залишається додати, що ініціатива звернення належить депутатам фракції «Європейська солідарність України» і депутати цього скликання майже ніколи більшістю (вона у представників партії «Українська стратегія Гройсмана») майже ніколи не підтримували ініціатив «ЄС».
До речі, цікава деталь, на фото видно що «за» звернення проголосувало 58 депутатів, хоча насправді їх було 59, бо в одного з них не спрацювала кнопка під час електронного голосування. Зауваження про це озвучили в залі та внесли у протокол.