Вінницьке міське управління Держпродспоживслужби рекомендує мешканцям міста утриматись від купання на пляжах. Бережіть себе та своїх рідних! Таке резюме оприлюднили фахівці після перевірок вінницьких пляжів за різноманітними санітарними показниками.
Про перевірки пляжів, які проходили у травні повідомили фахівці Вінницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Вони спільно з представниками Вінницької регіональної державної лабораторії відібрали проби з водойм в місцях купання людей на території міста Вінниці. Та оприлюднили результати перевірки за усіма локаціями, де люблять біля води відпочивати вінничани.
Вишенське озеро
Результати лабораторного аналізу показали, що на Вишенському озері якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 24000КУО в куб. дм при нормі не більше 5000КУО в куб. дм.
«Гонти»
На пляжі “Гонти” якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 46000КУО в куб. дм. при нормі не більше 5000КУО в куб.дм. Вміст кишкової палички становить 9300 КУО в куб.дм при нормі не більше 1000КУО в куб. дм.
«Хімік»
На пляжі “Хімік” якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками, а саме – вміст лактозопозитивних кишкових паличок становить 24000КУО в куб. дм. при нормі не більше 5000КУО в куб. дм. Вміст кишкової палички становить 24000 КУО в куб. дм. при нормі не більше 1000КУО в куб. дм.
За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність за водневим показником (рН), який становить 8,65 од. рН при нормі 6,5-8,5 од. рН; за запахом, який становить 3 бали при нормі не більше 1 бала; за забарвленням, яке виявлено в стовпчику води 7 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см). Розчинений кисень та біохімічне споживання кисню знаходились в межах допустимих величин.
«Центральний»
На пляжі “Центральний” якість води річки Південний Буг відповідає санітарним вимогам за мікробіологічними показниками. За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність за водневим показником (рН), яка складає 8,67 од. рН при нормі 6,5-8,5 од. рН; за запахом, який становить 2 бали при нормі не більше 1 бала; за забарвленням, яке виявлено в стовпчику води 7,5 см (не повинно виявлятися у стовпчику 10 см). Розчинений кисень та біохімічне споживання кисню знаходились в межах допустимих величин.
Пляжі у Вінниці нині не такі популярні, як півстоліття тому. Бо зросли вимоги до відпочинку вінничан, і зменшилися показники санітарії на міських локаціях. Усе це дає змогу вважати, що відпочинок на міських пляжах може спричинити проблеми для здоров’я.
А про популярність вінницьких пляжів у минулому свідчать старі фотографії, які ностальгуючі вінничани постять у Фейсбуці.