Днями, представники фонду ООН у галузі народонаселення зустрілися із заступницею Вінницького міського голови Галиною Якубович та обговорили умови подальшої співпраці. Також відвідали денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Вінниця долучилася до проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства», який реалізовується у партнерстві із Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні. В рамках проєкту уже з’явилися кризові кімнати в трьох містах: у Вінниці, Києві та Харкові.
Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії суб’єктів на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців міст до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства у громадах.
Упродовж травня – грудня 2020 року у Вінниці в рамках проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства», були проведені навчальні заходи для осіб, відповідальних за виконання заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, підготували муніципальних профільних експертів та надали підтримку для розбудови мережі спеціалізованих послуг для постраждалих осіб та інше.
«Хочу привітати громаду Вінниці з тим, що наразі у місті Вінниці стали доступні нові послуги денного центру для постраждалих від домашнього насильства. Це те місце, до якого може прийти будь-яка людина, яка постраждала від домашнього насильства або просто цікавиться цими питаннями і хоче отримати консультацію та довгострокову комплексну допомогу. Денний центр – є місцем, де постраждалі можуть отримати весь спектр необхідних послуг. Він лише нещодавно запрацював у Вінниці, але вже є навчені фахівці, і всі необхідні умови, аби мешканці громади змогли отримати якісні послуги. Друга послуга кризових кімнат – це певне безпечне місце. Суть його в тому, що в будь-яку пору доби місто надає можливість безпечного перебування в нормальних побутових умовах. Облаштування відповідає усім необхідним умовам та стандартам», – зауважив регіональний координатор фонду ООН у галузі народонаселення, керівник проєкту міста вільні від насильства Костянтин Бойчук.
Як зазначив Костянтин Бойчук, усі міста, які співпрацюють з фондом ООН у галузі народонаселення в рамках програми «Міста, вільні від домашнього насильства», активно рухаються, щоб розбудовувати мережу для постраждалих від домашнього насильства.
Послуга кризових кімнат – достатньо нова послуга для України і лише три міста в Україні надають такі послуги: Харків, Київ та Вінниця https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=7761 .