Сьогодні у Вінниці відбувся круглий стіл на тему “Взаємодія об’єднаних територіальних громад в національний механізм взаємодії”. В рамках проекту “Досвід поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області”.
Участь у роботі круглого столу взяли перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, керівник програми «Людська безпека», Координатор проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко, спеціаліст з протидії торгівлі людьми, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна, представники ОТГ Вінницької області, державних структур та громадських організацій.
Розпочато засідання круглого столу було із звернення Генріка Вілладсена – Посла, Координатора проектів ОБСЄ в Україні до присутніх представниць влади та громадських організацій.
“Шановні друзі, колеги, партнери. Дякую за запрошення до чудового міста – Вінниці.”, – почав своє звернення пан Вілладсен.
Пан Посол згадав про вплив коронавірусної пандемії на весь світ взагалі. Наголошуючи що люди можуть бути вразливими навіть сидячи в інтернеті. Через загрозу кібербулінгу. Через важкі умови існування без робочих місць.
“Хоч проблема з коронавірусом є світовою, негативні наслідки відчуватимуться сильніше для більш вразливих верств населення. Діти проводять більше часу онлайн, тому можуть постраждати від онлайн булінгу. Торгівля людьми переміщається в онлайн сферу, де зловмисники матимуть більше впливу на постраждалих, а саме жінок і дівчат”, – зазначив пан Посол.
Звертаючись до присутніх, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна навзаєм подякувала ОБСЄ за багаторічну підтримку області, зазначивши:
«Торгівля людьми – це найжахливіший злочин, який знає суспільство навіть у 21 столітті. Завдячуючи міжсекторальній співпраці представників влади і громадських організацій,на Вінниччині напрацьовано дієві механізми, які дозволяють виявляти постраждалих осіб, надавати допомогу, а також попереджувати це явище. Сьогодні ми знаходимося в умовах завершення реформи децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад, які беруть на себе нові владні функції та повноваження. Завдання, яке стоїть перед нами – аби напрацювання, існуючі на обласному рівні,запрацювали на рівні кожної об’єднаної територіальної громади, навіть найменшої”, – зауважила посадовиця.
На думку Наталі Заболотної, для працівників соцсфери в ОТГ наступним кроком, після усвідомлення того, що проблема торгівлі людьми насправді ближче, ніж здається, має стати розвиток соціальних сервісів в ОТГ, спрямованих на допомогу постраждалим у торгівлі людьми.
Як розповіли спікери круглого столу в період 2011-2012 років в Україні було прийнято низку законів, які повністю базуються на міжнародних угодах з протидії торгівлі людьми, ратифіковані Україною.
Це законодавство описує нові, інноваційні для України, підходи до роботи з людьми, що постраждали від торгівлі людьми.
А саме:
– Проактивне виявлення постраждалих. Посадова особа не чекає, коли людина знайде його, а сама реагує на повідомлення медіа, партнерських організацій, йде до людини.
– Комплексність надання допомоги. Людина не ходить по всім державним структурам, а державні структури на спільному засіданні пропонують людині весь комплекс доступної допомоги. Реінтеграція людини у суспільство.
– Відокремлення допомоги постраждалим від кримінального процесу покарання злочинців. Допомога надається людині незалежно від того, чи вдасться слідству довести провину злочинця.
В Україні відбувається завершення адміністративної реформи, в ході якої основні функції по виявленню і наданні реінтеграційної допомоги постраждалим від торгівлі людьми переходить з рівня району на рівень ОТГ.
Довідково:
Ідентифіковано та надано допомогу – 87 особам. з них 31 жінка та 56 чоловіків.
По видах експлуатації
64 – трудова
8 – сексуальна
7 – жебрацтво
3 – продаж дитини
3 – втягнення у злочинну діяльність
1 – вилучення органів
1 – використання у збройних конфліктах
Країни експлуатації
Росія – 35 осіб
Україна – 21 особа
Крим – 6, Чехія – 4, Італія – 4, Білорусь – 2, Фінляндія – 2, Польща – 4, Зона АТО/ООС – 2, Ізраїль – 2, Індія – 1 Шрі-Ланка – 1, Німеччина – 1, Йорданія – 1, Туреччина – 1.