Інспекторами Держекоінспекції в рамках досудового розслідування за фактом забруднення атмосферного повітря, що здійснюється Хмільницьким районним відділом поліції ГУНП у Вінницькій області, проведено інструментальні виміри викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викиду (труби котелень), що експлуатуються суб’єктами господарювання на території Козятинської міської територіальної громади для теплопостачання бюджетних установ.
Про це повідомили у Державній екологічній інспекції у Вінницькій області.
За результатом проведених вимірювань на джерелах викидів, що експлуатуються в 2 котельнях зафіксовано перевищення гранично допустимих викидів забруднюючих речовин (вуглецю оксид та сірки діоксид), а також в 5 котельнях зафіксовано перевищення гранично допустимих викидів забруднюючих речовин (діоксид сірки). Зібрані матеріали справи долучено до відкритого кримінального провадження.
«Дана історія триває із 2016 року, 3 суб’єкти господарювання, що займаються теплопостачанням бюджетних установ м. Козятина, маніпулюючи нормами та недосконалістю законодавства, ухиляються від проведення перевірок, аргументуючи свою позицію відсутністю керівництва та уповноважених осіб.
Інспекцією підготовлено та подано низку пропозицій до уповноважених органів щодо гармонізації і оптимізації законодавства, для унеможливлення подібних маніпуляцій недоброчесними суб’єктами в майбутньому.
Про розвиток даної справи та її результати громадськість буде проінформована додатково», – повідомили у Держекоінспекції.
Довідково :
Згідно ч.1 ст. 241 Кримінального кодексу України забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, – карається штрафом від однієї тисячі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк.