Городники знають, наскільки небезпечна фітофтора для городніх культур. Щоб не боротися з наслідками фітофтори, краще запобігти її появі, проводячи профілактичні заходи ще з осені.
Видання «Новини Вінниці» продовжує розповідати про актуальні роботи на городі, в садку та квітнику.
Фітофтора відома також як псевдогриб. Таку назву їй дали за дуже високу паразитичну здатність. Вона масово вражає овочі, позбавляючи городників шансу на багатий урожай.
Насамперед необхідно очистити ділянку від бадилля заражених рослин. Робити це потрібно дуже обережно. Не можна просто виривати бадилля, потрібно зрізати його над поверхнею ґрунту.
Якщо виривати бадилля з корінням, шкідники опиняться в глибині ґрунту і зможуть там перезимувати. Тому важливо не порушити верхній шар ґрунту, забираючи бадилля. Також необхідно видалити залишки бур’янів та сухе листя. Заражене бадилля потрібно утилізувати далеко за межами ділянки.
Наступним етапом профілактики має стати дезінфекція ділянки. З цією метою необхідно приготувати спеціальний розчин на основі мідного купоросу.
Розчин готується таким чином, щоб концентрація діючої речовини, знаходилася в межах 3-5%. Таким чином, кількість мідного купоросу, яку слід розчинити у відрі води – 300-500 грам.
Щоб речовина добре розчинилася, рекомендується спочатку розвести її в невеликому обсязі нагрітої води та потім додавати цей концентрований розчин у відро.
Розчин мідного купоросу у зазначеній концентрації підходить для обприскування ґрунту. Причому обробці підлягає як поверхневий шар грунту, та й доріжки, інструменти, огородження тощо.
Якщо планується пролити ґрунт для позбавлення від інфекції, то розчин мідного купоросу має бути менш концентрованим. Оптимальний показник концентрації – 1%.
Якщо дезінфекція проводилася даним методом, пізніше треба буде приділити увагу відновлення нормальної мікрофлори із застосуванням спеціальних біопрепаратів.
Після завершення обробки необхідно перекопати ділянку, прибрати залишки коренів, внести перегній та добрива. Далі грядки засіваються сидератами та поливаються Триходермою.