Щоб відновити склад корисних речовин у землі після вирощування картоплі, з нею потрібно провести кілька важливих дій. Такі процедури значно збагатять склад землі корисними речовинами й дадуть можливість їй відпочити.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про важливі сезонні роботи на городі, в саду та квітнику.
Бадилля від картоплі можна використовувати як добрива. Його варто відправити на компостну купу. Після цього варто розчинити в 10 літрів води 800 г карбаміду. Це дозволить вбити в бадиллі патогенні мікроорганізми, через які можуть розвиватися хвороби.
Щоб виростити картоплю, потрібна родюча земля. Ця рослина висмоктує всі корисні речовини з ґрунту, і їх потрібно час від часу відновлювати. Землю можна удобрити натуральними добривами або посіяти сидерати. Можна скористатися готовими добривами.
Що можна садити після картоплі
Деякі культури прекрасно ростуть на ділянці, де минулого року росла картопля.
* Добре ростуть після картоплі редис, хрін і ріпа.
* Кабачки, патисони і гарбуз дають хороший урожай на місці, де росла картопля.
* Цибулю і часник можна садити після картоплі. Врожай вас порадує.
* Буряк – хороший наступник картоплі. Їхні захворювання не перетинаються.
Що не можна садити після картоплі
Не рекомендується вирощувати капусту після картоплі. Грунт для неї буде недостатньо поживним і ви можете втратити урожай.
Після картоплі не можна вирощувати інші пасльонові культури: помідори, солодкий і гострий перець, баклажани, тютюн. Річ у тому, що у всіх пасльонових спільні шкідники та хвороби. Тому ці овочі будуть часто хворіти та страждати від колорадських жуків.